Përmbyset anija nga moti i keq, humbin jetën 6 persona dhe zhduken disa të tjerë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Gjashtë persona ndërruan jetë dhe 12 të tjerë janë zhdukur pasi një anije tregtare u përmbys disa milje në jug të Port Fourchon, në Luiziana.

“Rojtarët e Rojës Bregdetare morën një thirrje emergjence që tregon njoftimin në 4:30 pasdite”, sipas një njoftimi për shtyp të Rojës Bregdetare.

Një alarm urgjent i informacionit detar u lëshua dhe shumë ‘varka të mira samaritanësh’ u përgjigjën, duke ndihmuar me shpëtimet.

Gjithashtu, Shërbimi Kombëtar i Motit në New Orleans lëshoi një paralajmërim të veçantë detar të martën rreth valëve për ujërat bregdetare.


Të fundit

VIDEO/ Shkrumbohet nga flakët autobusi i pasagjerëve në Kavajë, detajet e para nga ngjarja

Një autobus pasagjerësh është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në autostradën Kavajë-Lushnje. Për pasojë është djegur totalisht mjeti, ndërsa...

Lirohet pas 13 vitesh burg në Shqipëri skocezi i dënuar për pedofili

Britaniku David Brown ka lënë qelinë e burgut “302 Mine Peza” në Tiranë pas 13 vitesh pas hekurave me akuzën e pedofilisë. Brown ishte pjesë...

Arrestohen 4 shqiptarë në Itali, policia i shkoi në shtëpi për kontroll ata i kërcënuan me thika dhe…

Katër shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane, nën akuzën e rezistencës, dhunës, plagosjes së një zyrtari publik dhe posedimit të paligjshëm të...

I doli raketa jashtë kontrollit, NASA kritikon Kinën: Ja çfarë i tha

Administrata Kombëtare e Aeronautikës dhe Hapësirës e mirënjohur si NASA ka kritikuar Kinën për raketën që i doli jashtë kontrollit dh rrëzimin e mbetjeve...

E rëndë në Fushë-Kosovë, motra dyshohet se mbyti motrën me jastëk

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kosovë. Për vdekjen tragjike të 33-vjeçares nga fshati Vragoli i Fushë-Kosovës, janë mësuar detaje të reja. Burime të...

Lajme të tjera

Web TV