Çmenduri në Stamboll, tre penallti dhe dy autogola nga i njëjti lojtar (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Garë e fortë dhe interesante për titullin kampion në Turqi. Besiktasi kryesues (+5 pikë nga Fenerbahce) barazoi sot 2-2 në shtëpi kundër Ankaragucu, skuadër me të cilën luajnë edhe Endri Çekiçi e Idriz Voca. Sulmuesi nga Pogradeci mungoi për shkak kartonësh, ndërsa mesfushori dardan u fut në fushë pas gjysmë ore lojë.

E veçanta e kësaj ndeshje ishin golat e Besiktasit. Më saktë autogola, të dy me kokë, madje nga i njëjti lojtar! I pafat kroati Ante Kulusic, i cili dërgoi gabimisht topin në portën e tij në minutat (45+4′) dhe (52′). Avantazh i dyfishtë për bardhezinjtë, të cilët kishin humbur një penallti në minutën e pestë.

Gjithsesi, futbolli është i çuditshëm dhe në ndihmë mbrojtësit Kulusic i erdhi shoku i tij i skuadrës, Joseph Paintsil. Arbitri kryesor akordoi edhe dy penallti të tjera, por kësaj radhe për Ankaragucu. Sulmuesi ganez i shndërroi të dyja në gola dhe ndeshja përfundoi pa fitues.


Të fundit

E konfirmon edhe analisti kosovar: Vlora Çitaku do të jetë ministrja e këtij dikasteri në Shqipëri

Gazetari nga Kosova, Milaim Zeka, ka zbuluar se Vlora Çitaku do të jetë ministrja e re e Jashtme e...

Ndryshime në policinë e shtetit, këto janë emrat që lëvizin

Drejtuesi i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu ka firmosur disa ndryshime në radhët e policisë, me qëllim rritjen e performancës së strukturës. Mësohet se Ylli...

Revoltohet Kreshnik Spahiu: Nuk hapim dot facebook-un se ka shpërthyer dashuria pro…

Themeluesi i Aelancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, është revoltuar me postimet e shumta të qytetarëve shqiptarë pro Palestinës ose pro Izraelit. Ai shkruan se...

Vranë nënën 20-vjeçare, policia greke shpërblim 300 mijë euro për këdo që jep informacione rreth vrasësve

Policia në Greqi ka identifikuar vrasësit e 20-vjeçares dhe ka vendosur një shpërblim për këdo që jep informacione rreth tyre. Mediat në vend raportojnë se...

Goditet grupi i kokainës në Durrës, 2 të rinj tentuan të arratisen, policia qëlloi në ajër

Dy persona janë arrestuar në Durrës pasditen e sotme, ndërsa Abcnews.al siguroi pamjet e momentit të operacionit blic ku pati edhe të shtëna me...

Lajme të tjera

Web TV