PS kryeson, Kreshnik Spahiu ironi me Bashën: Gjumi i mëngjesit është plot ëndrra. Grua e mençur Aurela që…

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ndërsa PS vijon të kryesojë deri më tani si forcë e parë në vend, juristi Kreshnik Spahiu ka ironizuar kreun e PD-së, Lulzim Bashën. Në Facebook, Spahiu thotë që mos ta zgjojnë sot Bashën, pasi “gjumi i mëngjesit është plot ëndrra dhe gërhitje”.

Madje Spahiu përmend edhe faktin që Basha nuk është votuar as nga bashkëshortja e tij, ku thotë se Aurela Basha u tregua grua e zgjuar me këtë veprim.

Spahiu shpreh keqardhjen për “500 mijë” militantët e Bashës , për të cilët thotë se kanë gjithë jetën duke pritur të zgjohet i ‘vdekuri’.

“Mos e zgjoni sot Lulzim Bashën, sepse gjumi i mëngjesit është plot ëndrra dhe gërrhitje. Grua e mençur Aurela që nuk e votoi, bashkëshortin, burr i mençur edhe Berisha që po hesht. Yuri Kim e tha troç, por ju s’deshët me e dëgju. Më vjen keq për ata 500 mijë militant, që kanë 8 vjet i besojnë por do i’u duhet ndoshta edhe 16 vjet. E gjithë jeta duke pritur të zgjohet i vdekuri. Kufomat nuk ringjallen!  Mos kërkoni të hap sytë një fosile. Zgjohuni ju o popull: I gjalli me të gjallët, i vdekuri me të vdekur”, shkruan Spahiu.

Kur janë numëruar mbi 33% e votave, PS është në avantazh, ku janë deri më tani forcë e parë në 9 qarqe, duke i marrë demokratëve edhe Dibrën, e ndërsa PD-ja ruan bastionet e saj në Shkodër, Kukës e Lezhë.


Të fundit

U helmuan nga alkooli, humbin jetën 35 persona në Rusi

35 persona kanë vdekur në Rusi nga helmimi nga alkooli. 24 persona të tjerë po trajtohen në spital, thanë...

Franca mposht Spanjën, shpallet kampione e “Ligës së Kombeve”

Franca ka arritur të shpallet kampione e "Ligës së Kombeve" duke mposhtur me përmbysje Spanjën në San Siro. Në pjesën e parë të dyja skuadrat...

E akuzoi se ka bërë pazar me PS, Basha i kërkon sqarime Bylykbashit në mbledhjen e kryesisë

Akuzat e deputetit demokrat Oerd Bylykbashi për një pazar ndërmjet kryetarit të PD-së, Lulzim Basha si dhe kryeministrit Edi Rama për zgjatjen e afateve...

Policia zhvillon operacionin ‘Blic’ në vendin ku u vra Lulzim Bitri dhe Ardian Çollaku

Një aksion ‘Blic’ po zhvillon policia e Elbasanit, në vendin e quajtur rreth rrotullimin e Luleve për të evidentuar element të veprave penale të...

Mbyllet pjesa e parë e finales së “Ligës së Kombeve”, Franca dhe Spanja nuk arrijnë të shënojnë

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura pjesa e parë e finales së Ligës së Kombeve, që po zhvillohet mes Spanjës dhe Francës. Aksionet nuk...

Lajme të tjera

Web TV