Horoskopi për ditën e sotme, 9 maj 2021

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dashi
Sot është dita juaj me fat. Ju mund të merrni një surprizë dhe kjo është vetëm ajo për të cilën keni shpresuar. Investoni paratë me zgjuarsi dhe gjërat do t’ju ecin sipas planit. Aspekti sentimental paraqitet i mirë.

Demi
Jini të hapur për çdo ftesë interesante që vjen në rrugën tuaj sot. Nëse një mik ju fton për një natë në qytet, shkoni pavarësisht ndonjë hezitimi. Me siguri do të kaloni një kohë të mrekullueshme. Me paratë tregoni kujdes.

Binjaket
Mos e vini në dyshim fatin tuaj të mirë – thjesht pranojeni atë me duart hapur. Përfitoni plotësisht nga bujaria e Universit. Thellë thellë, ju e dini që e meritoni atë! Nëse jeni në kërkim të një partneri, gjasat janë të mira.

Gaforrja
Ju mund të prisni të korrni përfitimet nga një trajnim i fundit, Ju keni bërë një hap të madh veçanërisht kur bëhet fjalë për aftësitë teknologjike. Si rezultat, ju mund të prisni të merrni një promovim. Nëse vazhdoni me këtë ritëm, së shpejti do ta drejtoni kompaninë!

Luani
Ju mund të merrni disa informacione të rëndësishme sot. Ky mesazh mund të ketë një efekt dramatik të valëve në jetën tuaj. Ju mund të ndryshoni punë ose madje të zhvendoseni në një pjesë tjetër të vendit, të gjitha si rezultat i informacionit që merrni. Guxo të rrezikosh.

Virgjeresha
Nëse nuk keni një person të rëndësishëm në jetën tuaj siç mund të jetë i dashuri, të gjitha indikacionet tregojnë se kjo së shpejti do të ndryshojë. Një mik mund t’ju prezantoje me nje person interesant, ose ndoshta papritmas do ta shikoni një mik të vjetër me një sy tjetër.

Lexo edhe :  Yuri Kim: Personat LGBTQI+ duhet të jenë të lirë të ushtrojnë të drejtat e tyre njerëzore

Peshorja
Ju keni një natyrë bindëse. Kujdesuni që sot të mos dilni shumë më i fortë. Mos i bëj presion askujt. Ndonjëherë mund të bëheni shumë imponues gjë që mund t’ju largojë nga ata që i konsideroni miq.

Akrepi
Çfarë dite mund të jetë kjo? Ju mund të merrni një ngritje të papritur që duket se shfaqet nga hiçi. Kush e dinte se ishte e mundur? Ju mund të keni një mik të ngushtë për të falënderuar. Ai ose ajo mund të jenë përgjegjës që ju të jeni në vendin e duhur në kohën e duhur.

Shigjetari
Pavarësisht nga çdo ndjenjë për të kundërtën, ju jeni i sigurt që do të jeni të suksesshëm. Ju mund të përfshiheni në një projekt në grup që kërkon shumë kohë dhe përpjekje. Vazhdoni të punoni me orë të gjata, edhe nëse do të thotë të qëndroni zgjuar gjithë natën.
Bricjapi

Ujori
Ju ndiheni energjik dhe optimist. Ju mund të realizoni gjithçka ku e vendosni fokusin tuaj! Siç është një shprehje, njerëzit pothuajse zgjedhin nëse do të jenë të lumtur. Sa i përket aspektit sentimental, gjasat janë që të gjeni partnerin ideal.

Peshqit
Mos u habitni nëse takoheni me një mik apo koleg të vjetër sot. Ju mund të kuptoni se nuk jeni duke u kënaqur me drejtimin tuaj profesional. Miku juaj mund t’ju tregojë se ka shumë rrugë drejt lumturisë. Ndoshta është koha për të zgjedhur një tjetër.


Të fundit

Albin Kurti heq dorë nga reciprociteti me Serbinë

Qeveria e Albin Kurtit ka hequr sot dorë nga reciprociteti me Serbinë. Sot, Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta...

Mbyllen spitalet Covid në rrethe/ Balla: Jam dëshmitar i shumë rasteve të jetëve të shpëtuara

Përmirësimi i situatës epidemiologjike në vend ka bërë që Ministria e Shëndetësisë të vendosë mbylljen e pavijoneve Covid në spitalet Rajonale. Ministrja e Shëndetësisë Ogerta...

Publikohen datat, ja kur do të fillojë dhe mbarojë shkolla për vitin e ri shkollor 2021-2022

Ministria e Arsimi ka bërë publike sot miratimin e strukturës së vitit shkollor të 2021-2022 për sistemin arsimor parauniveristar. Bëhet me dije se viti shkollor...

Tentuan të ekzekutonin sapokthyerin nga Anglia, jepet masa e sigurisë për dy autorët në Berat

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Berat ka dhënë masën e sigurisë për 2 autorët e arrestuar për atentatin me armë në një lokal në fshatin...

“K*qet t’i jep natyra”/ P*rdhunimi i 15-vjeçares, plas protesta edhe në Fier kundër abuzimeve

Një protestë ka nisur në Fier kundër abuzimeve seksuale, pas ngjarjes së rëndë që ndodhi në një fshat në Mirditë ku u përdhunua një...

Lajme të tjera

Web TV