Kushëriri iu vra në Belgjikë ndërsa vëllai në Barcelonë, kush është Everest Caka që u ekzekutua sot në Elbasan

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Detaje të reja bëhen me dije lidhur me ngjarjen e sotme në lagjen “Skënderbej” në Elbasan.

Viktimë ka mbetur i riu 41-vjeçar Everest Caka, i cili po udhëtonte në makinën e tij me bashkëshorten, Silvana Caka, e cila është plagosur në dorë dhe është dërguar në spital jashtë rrezikut për jetën.

Everest Caka i cili më parë ka mbajtur dhe emrin Ibrahim Caka është djali i tezes së Arjan (Ardit) Spahiut, i cili u ekzekutua me 8 plumba në Bruksel, në një nga zonat më të njohura të qytetit, në Molenbeek në 27 nëntor 2020. Burime për mediat bëjnë me dije se viktimës së sotme i është vrarë edhe vëllai në Barcelonë.

Ardit Spahiu ka qenë i arrestuar në vitin 2010 për vrasjen e 52 vjeçarit Gëzim alikaj në Elbasan, ndaj edhe policia belge dyshon se vrasja e 38 vjeçarit mund të jetë bërë për motive hasmërie.

Burime bëjnë të ditur se Spahiu është kunati i Erion Alibej, i cili është arrestuar nga policia shqiptare, pasi dyshohet se është porositësi i disa vrasjeve në Elbasan.

Alibej akuzohet se është porositësi i vrasjeve të Emiljano Ramazanit dhe Regis Runajt në korrik, si dhe Bujar Çelës, vëllait të Talo Çelës.

Kujtojmë se Erion Alibej është vëllai i Endrit Alibej, i cili dy vite më parë së bashku me xhaxhanë Arben dylgjeri dhe shtetasin turk Erdal Duranay u ekzekutua në Bradashesh nga persona të armatosur dhe të maskuar.


Të fundit

Edhe Ilir Meta ‘luftë’ SHBA-ve, reagon për shpalljen e Berishës ‘non grata’

Pas Sali Berishës, edhe Presidenti aktual i vendit ka sulmuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Postimi i plotë Të dashur qytetarë...

Arrestohet këngëtari Aleksandër Gjoka, zbulohet arsyeja

Këngëtari i njohur Aleksandër Gjoka është arrestuar nga policia, pasi është kapur duke drejtuar makinën në gjendje të dehur. 62-vjeçari është ndaluar në një nga...

Certifikohet kompania e parë për regjistrimin e pagesave pa para në dorë të faturave elektronike që do përdoret nga Bankat dhe Institucionet financiare

Në faqen e Tatimeve është publikuar në datën 14 Maj 2021 certifikimi i BNT Electronics: “Prodhuesi i zgjidhjes software-ike për regjistrimin e pagesave pa...

U kap me 123 mijë paund në fugon, jepet masa e sigurisë për shoferin

Gjykata ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për Olsi Sefollin, drejtuesin e fugonit që u kap me 123 mijë paund në portin...

Diell dhe rritje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do...

Lajme të tjera

Web TV