Kreshnik Spahiu: Berisha la dy testamente pas vdekjes, një ia dogji SHBA

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ish-kreu i Aleancës Kuqezi, Kreshnik ka lëshuar një deklaratë të fortë duke bërë të ditur se ish-kryeministri Berisha ka lënë një testament politik pas vdekjes, duke nënkuptuar se bëhet për pasuesit në Partinë Demokratike.

Sipas Spahiut, Berisha kishte dy plane të tij për të pasur nën kontroll PD-në, edhe pas largimit të tij nga drejtimi i PD-së.

“Berisha ka 2 testamente për trashëgimin e PD pas vdekjes: 1- (Plani A ) Lulzim Basha kryetar i përjetshëm. 2- (Palni B ) Një nga fëmijët e Berishës nëse Basha dështon disa zgjedhje
Planin B ja dogji SHBA se i shpallën familjen Non Grata duke ja djegur karrierën f?mijve. Në këto kushte Berisha ka mbet vetëm me PLANIN A”, tha Spahiu.


Të fundit

Lajm i fundit/ Shkarkohet Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Ardi Veliu

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Ardi Veliu mësohet se është shkarkuar nga detyra, ndërsa lajmi u bë i ditur...

Lidhja e “Kelit” me shtëpitë publike dhe drogën, policia greke ‘hap dosjet’ pas vrasjes së biznesmenit shqiptar

Policia greke vijon hetimet për vrasjen e 39-vjecarit nga Tepelena, Dikenc allias Kristo Halili, i njohur me pseudonimin “Keli”, pronar i Bar “Dejavu” në...

I burgosuri merr peng dy rojet në një burg të Francës, alarmohen autoritetet

Dy gardianë burgu janë marrë peng nga një i dënuar në një burg të Francës. Lajmi është konfirmuar nga Ministria e Drejtësisë në Francë, e...

“Bregdeti ynë”/ IKMT nis heqjen e inerteve pas prishjeve të objekteve pa leje në Jalë

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit vijon me aksionin “Bregdeti ynë”, një aksion që ka nisur që në verë. Ditën e sotme IKMT ishte në...

Mblidhet instituti për gratë në politikat e sigurisë, Yuri Kim: Institucionet e sigurta, të nevojshme për sundimin e ligjit

Këtë të martë është mbledhur Instituti për vajzat dhe gratë në politikat e sigurisë kombëtare dhe ndërkombëtare. E pranishme në aktivitet ishte edhe ambasadorja e...

Lajme të tjera

Web TV