Dhimbje pa fund/ Publikohen foto të reja, nëna përcjell të bijën që ja vranë grabitësit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

“The Guardian” ka publikuar pamje të tjera nga varrimi i 20-vjeçares Carolina Crouch, e cila u vra gjatë një grabitjeje të ndodhur në banesën e saj.

Nëna e saj, Susan Dela Cuesta shkoi në varreza bashkë me priftin Atë Lukas, i cili nuk e la vetëm për asnjë moment.

Susan nuk i mbajti dot lotët teksa pa varrin e të bijës, por ishte prifti ai që e ngushëlloi gjatë gjithë kohës, duke mos e lënë vetëm.

E reja u vra nga një grup grabitësish që hynë në shtëpinë e saj ku ndodhej së bashku me bashkëshortin dhe fëmijën. Dyshohet se grupi i grabitësve janë shqiptaro-grekë.

 

 


Të fundit

Vllaznia merr Kupën e Shqipërisë për herë të shtatë

Kupa e Shqipërisë ka shkuar në Shkodër, pasi Vllaznia mundi në finale skuadrën e Skënderbeut. Kuq e blutë mposhtën ekipin...

Bota po armatoset “deri në dhëmbë”/ Në 2020 shpenzime rekord për ushtrinë, ja 10 vendet që harxhuan më shumë

Pandemia nuk e ndaloi botën që të armatosej edhe për 2020-ën, përkundrazi, nëse në pjesën më të madhe të sektorëve të ekonomisë buxhetet u...

“I lashë Xhensilës roje tek shkolla”, Bes Kallaku rrëfen sekretin e tij: Doja të dinte ku rrinte…

Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku janë një nga çiftet e preferuara të publikut shqiptar. Dashuria e tyre ka lindur shumë vite më parë, në...

Ekzekutuan me plumba në kokë shqiptarin në një lokal, momenti kur autorët ia mbathin me taksinë e vjedhur në Greqi

Vetëm pak orë pas ekzekutimit të Aristidh Papas, 32 vjeçarit i cili u qëllua në një lokal në lagjen Sepolia të Athinës, Top Channel...

Ndalojnë në mes të urës dhe hedhin trupin e viktimës që vdiq nga Covidi, arrestohen në flagrancë familjarët

Trupi i pajetë i viktimës së COVID-19 është filmuar duke u hedhur në një lumë nga familjarët e të ndjerit, pasqyrë kjo që tregon...

Lajme të tjera

Web TV