Po raportonin live sulmet në Izrael/ Gazetarët e Mediaset qëllohen me plumba gome

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Sulmeve në Izrael nuk iu shpëtojnë as gazetarët. “Atje në fund ju shihni ambulancat… ne nuk e dimë akoma… ja shikoni …”, transmetimi i drejtpërdrejtë në Tgcom24 nga Elia Milani, korrespodenti i lajmeve në News Mediaset në Jerusalem, u ndërpre nga të shtënat.

Milani po fliste nga Sheikh Jarrah, një lagje kryesisht palestineze në Jerusalemin Lindor, dy kilometra në veri të Qytetit të Vecchia.

Disa minuta më vonë një lidhje telefonike rivendoset dhe është e njëjta që dërgohet për të shpjeguar: “Një plumb gome qëlloi… VIDEO

Gazetari tha në një lidhje telefonike më pas se operatori është qëlluar në këmbë dhe ka një dhimbje të lehtë, por se tani gjithçka është nën kontroll.


Të fundit

Parashikimi “i nxehtë” / Televizioni transmeton filmin erotik në vend të motit (VIDEO)

Parashikimi i motit në një televizion lokal në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ishte më shumë “se i nxehtë”. Teknikët...

Kryeministri Rama në 30-vjetorin e PNUD: Kemi parë dy botë të ndryshme, na është dashur të mësojmë si fëmijët abetaren

Në ceremoninë e 30-vjetorit të Programit të Zhvillimit të Kombeve të Bashkuara në Shqipëri (PNUD), kryeministri Edi Rama deklaroi se ky program ka qenë...

Rama bën ndryshime në qeveri

Kryeministri Edi Rama në mbledhjen e sotme ka emëruar Enkelejda Muçajn zëvendësministre të Infrastrukturës dhe Energjisë. VENDIMI I PLOTE EMËRIM NË DETYRË Në mbështetje të nenit 100...

Rikthehet karantina/ Shteti i parë në Evropë që po mbyll shkollat dhe bizneset: Jemi në rrezik!

Letonia ka njoftuar një bllokim një mujor nga Covid-19 pas një rritje të infeksioneve, duke u bërë vendi i parë në Evropë që rivendos...

8 humbje jete e 659 raste të reja me COVID në 24 orët e fundit

Tetë persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit në vend si pasojë e COVID. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se po...

Lajme të tjera

Web TV