Ndryshime në Kadastrën e Durrësit/ Ikën drejtori, ja emri i zëvendësuesit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Mësohet se Rezart Elmazi ka dhënë dorëheqjen nga kreu i Kadastrës së Durrësit, ndërsa është komanduar përkohësisht në këtë detyrë Viola Hima, e deleguar nga ASHK në qendër.

Viola Hima, ka qenë zëvendësdrejtore dhe drejtore e komanduar më herët edhe në kadastrën e Vlorës, disa muaj më parë.

Kujtojmë se gjatë ditës së djeshme u njoftua se Genti Mahmutaj, drejtori i komanduar i Kadastrës së Pogradecit është larguar nga aty dhe është sjellë në Tiranë.

Ai kishte rreth një vit që ishte komanduar në Pogradec, në detyrën e drejtimit të Kadastrës së këtij qyteti, ndërsa tashmë është transferuar në Tiranë.

Vendin e tij në Pogradec do ta marrë Ela Toçka. Ajo gjithashtu është e komanduar në krye të Kadastrës së Pogradecit.


Të fundit

Plas debati/ Marku-Shehajt: Je matrapaz, standard i ulët krahasuar me Bashën

Vendimi i kreut të PD, Lulzim Basha për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha nga grupi parlamentar ka shkaktuar debate...

Zyrtari taleban: Do të rikthehen ndëshkimet e rënda dhe ekzekutimet

KABUL, Afganistan – Një nga themeluesit e lëvizjes së Talebanëve dhe zbatuesi kryesor i interpretimit të ashpër të ligjit islam kur ata sunduan për...

Takimi i Ramës me Sorrosin, reagon Paloka: Dikush mungon nga kjo foto

Deputeti demokrat Edi Paloka ka reaguar lidhur me takimin e kryeministrit Rama me George Sorros në Nju Jork. Paloka ka vërejtur se dikush mungon nga...

Marku: Berisha të kishte ikur që në vitin 2013, PD po humbet energji

Analisti Mark Marku, thotë se ish-kryeminsitri Sali Berisha duhej të ishte larguar nga PD që në vitin 2013. Në emisionin, “Opinion”, Marku theksoi se kryedemokrati...

Bujar Nishani: Kuvendi Kombëtar i PD do mblidhet dhe do shkarkojë Lulzim Bashën

Kuvendi Kombëtar i PD do mblidhet dhe kjo është e sigurtë. Kështu është shprehur ish-Presidenti Bujar Nishani në emisionin Dekalog të gazetarit Roland Qafoku...

Lajme të tjera

Web TV