I riktheu tek titulli kampion pas 11 vitesh, Antonio Conte largohet nga Interi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Antonio Conte nuk është më trajneri i Inter-it.

Klubi dhe tekniku kanë vendosur të ndahen në mirëkuptim.

Trajneri kërkonte 9 milionë euro për ndërprerjen e parakohshme të kontratës, por marrëveshja është arritur për 7.5 milionë.

Komunikata për shtyp e Inter:

“FC Internazionale Milano komunikon se ka gjetur marrëveshjen për prishjen e dyanshme të kontratës me trajnerin Antonio Conte. I gjithë Klubi dëshiron të falënderojë Antonio-n për punë e jashtëzakonshme të bërë, që ka arritur kulmin me fitoren e titullit të 19-të. Antonio Conte do të mbetet përgjithmonë në historinë e klubi”.


Conte mbërriti në stolin e Interit më 31 maj 2019, duke zëvendësuar Luciano Spallettin e shkarkuar dhe pas dy sezoneve në krye të zikaltërve, ai e mbylli aventurën me fitoren e titullit kampion.

Tashmë zikaltërit duhet të zgjedhin një trajner të ri dhe emrat më të lakuar janë ata të Allegrit, Inzaghit, Sarrit dhe Mihajlovic, por mesa duket në krye të listës qëndron Max Allegri.

 

Të fundit

FOTO/ PD bën ndryshimin e papritur, banderola që ‘habiti’ të gjithë

Kampionati Europian i Futbollit do të nisë mbrëmjen e sotme me sfidën hapëse Gjermani-Skoci. Ndërsa, nesër do të luajë edhe...

Basha: Sali Berisha nuk e rrëzon dot Edi Ramën, do rinisim gjyqin për vulën e PD

Lulzim Basha ka dale para mediave diten e sotme duke deklaruar se do te vijoje kalvarin gjyqesor per vulen dhe logon e Partise Demokratike...

“Vendimi për vulën tërësisht i padrejtë”, Basha premton parti të re

Lulzim Basha, në një deklaratë për mediat tha se vendimi i Gjykatës së Apelit më 11 qershor për vulën e Partisë Demokratike ka qenë...

E rëndë/ Të shtëna me armë në një plazh, raportohet për një viktimë dhe disa të plagosur

Informacionet e para flasin për një përplasje të armatosur mes të huajve jashtë një supermarketi Një përleshje e armatosur ka ndodhur këtë të premte midis...

A po vjen fundi i botës? Lind bualli i bardhë, çfarë tregon profecia

Një buall i rrallë i bardhë thuhet se ka lindur në Parkun Kombëtar Yellowstone, duke përmbushur një profeci të indianëve amerikanë që është sinonim...

Lajme të tjera

Web TV