“Mami këtu qenka bërë nami”, gazetarja tregon takimin me vajzën e përdhunuar në Mirditë: Si u zbulua abuzimi (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

“Kam pasur takimin e pare me vajzën, e cila nuk kishte takuar asnjë individ tjetër veç familjes. Ajo ishte brenda një dhome. Kishte shkëputur marrëdhëniet me të dy prindërit.”

Kështu e nis rrëfimin e saj gazetarja e emisionit ‘Me zemër të hapur’ Anila Ahmataj, e cila ndoqi rastin e rëndë në Mirditë, ku një e mitur u abuzua seksualisht nga 5 persona, ku me 4 prej tyre kishte lidhje gjaku.

E pranishme në studion e emisionit të gazetares Evis Ahmeti, Ahmataj tha se nëna i kishte treguar se si e kishte zbuluar ngjarjen e rëndë, pasi kishte konstatuar një telefon në dhomën e vajzës. Sipas saj, në celularin e vajzës ishin zbuluar gjëra të rënda, video dhe mesazhe në ‘FB’.

“Kam pasur takimin e pare me vajzën, e cila nuk kishte takuar asnjë individ tjetër veç familjes. Shtëpia ishte në kushte të tmerrshme, vajza ishte brenda një dhome, vajza kishte shkëputur marrëdhëniet me të dy prindërit. Nëna më pohoi se “në mëngjes shkova për ta zgjuar nga shtrati dhe poshtë jastëkut kishte celularin. Nëna tentoi ta merrte dhe në atë kohë vajza është çuar nga krevati. Është dashur ndërhyrja e vajzës së madhe që të hapi kodin e celularit. Vajza e madhe pasi e hapi më tha “Mami këtu qenka bërë nami”.

Ndërsa babai i 15-vjeçares më rrëfeu se videot në celularin e vajzës janë më shumë sesa të turpshme pasi brenda tyre jashtë dëshirës së 15-vjeçares ishte me pamje vet vajza. Nëpërmjet bisedës së ngushtë me familjarët pohuan se në celularin e vajzës ishin adresat e FB të dy prej abuzuesve të cilat i përdorte vajza e presionuar. Ajo që vihet re nga investigimi në atë fshat shtëpitë e abuzuesve ishin mjaftë afër me shkollën në të cilën frekuentonte 15-vjeçarja. Ata e kishin të survejuar hyrje-daljet e vajzës dhe të 5-të këta persona pothuajse kryenin një zanat, pasi në banesat e tyre kishin servis makinash. Xhaxhai i 15-vjeçares më pohoi se njëri nga prindërit e njërit prej abuzuesve ka telefonuar dhe i ka kërkuar takim, duke i pohuar se janë gjak dhe të afërm.”, tha Anila Ahmataj.

Lexo edhe :  Lajm i fundit/ Avioni del nga pista në Aeroportin e Rinasit


Të fundit

Messi çlirohet në Paris, Sheriff shokon Realin! Milani ‘dënohet’ në frymën e fundit

Një gol i Guye në pjesën e parë dhe një tjetër i Messit në pjesën e dytë i dhanë...

Iu vra kolegu, zbardhet dëshmia e shefit të krimeve: I riu na qëlloi direkt, si përfunduam në kanal

Shefi i Krimeve në Lezhës Leonard Palushi i cili ka parë me sy ekzekutimin e nënkomisarit Saimir Hoxha në Lezhë ka treguar se ai...

Vrasja e oficerit/ Reagon Saimir Tahiri: Prehu në paqe miku im i panjohur, pagove me jetë

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka reaguar pas vrasjes së nënkomisarit Saimir Hoxha në Lezhë. Përmes një postimi Tahiri shkruan se ai do të jetë...

E rëndë në spitalin e Pogradecit, mësuesja 46-vjeçare ndërron jetë në rrethana të paqarta, familjarët akuzojnë mjekët

Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në spitalin e qytetit të Pogradecit. Mësohet se një grua e moshës 46-vjeçare me profesion mësuese ka...

Sherri në trafik ‘tërbon’ ish-futbollistin e njohur turk, nxjerr armën dhe vret 1 person e plagos 4 të tjerë

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Turqi. Mediat lokale atje, shkruajnë se ish-futbollisti, Sezer Ozturk, ka vrarë me armë zjarri një person dhe...

Lajme të tjera

Web TV