Gruaja lufton për jetën pas përdhunimit brutal gjatë dasmës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Sipas raportimeve të fundit nga India, një grua po lufton për jetën pasi rrah brutalisht, u përdhunua në grup dhe u la e varur në një shtyllë në Indi, duke u menduar si e vdekur.

Viktima ishte rrethuar nga një grup meshkujsh teksa shkoi në tualet gjatë një dasme në shtëpinë e saj.

Gruaja u gjet e varur në një shtyllë në fshatin Chakhabib Rudhiya në veri të krahinës së Bihar të martën, njoftonin mediat shtetërore.

Fshatarët e tmerruar e kishin dërguar atë në spital, pasi e gjetën pa ndjenja dhe në gjendje të rëndë. Gruaja ishte sulmuar pasi kishte shkuar të përdorte një tualet të hapur. Sulmuesit e kishin tërhequr atë në një zonë të veçuar ku e kishin përdhunuar e rrahur.

Burrat e kishin kërcënuar me vdekje nëse rezistonte dhe kishin vjedhur bizhuteritë e saj, raportonin mediat lokale.

Kur besonin se gruaja kishte vdekur, ata e kishin varur trupin e saj në një shtyllë të linjave elektrike.

Sipas raportimeve të sotme gruaja është ende e pandërgjegjshme dhe në gjendje kritike. Ende asnjë arrestim nuk është bërë për ngjarjen por disa njerëz janë marrë në pyetje për incidentin. Këta të fundit u gjurmuan nga fshataret e tmerruar që i kishin dorëzuar në polici.

Të dyshuarit raportohet se janë punëtorë që kishin ngritur tenda për dasmën.

Sulmi i rëndë është përdhunimi më i fundit në Indi, ku një vajzë ose grua përdhunohet çdo 15 minuta sipas të dhënave vendore.

Vetëm në krahinën e Bihar të dhënat tregojnë se 1330 përdhunime u denoncuan në vitin 2020.


Të fundit

Zjarr në Vlorë, flakët shkrumbojnë stallën me jonxhë

Një stallë me jonxhë është përfshirë nga flakët në afërsi të fshatit Cerkovinë, në Vlorë. Jonxha ishte e magazinuar në...

Përfshihet nga flakët lokali në Elbasan, raportohet për dëme materiale

Një lokal në rrugën “Rinia”, pranë Universitetit “Aleksandër Xhuvani”, në qytetin e Elbasanit, është përfshirë nga flakët rreth orës 21:00 të kësaj të premteje. Zjarri,...

Tre tërmete në tetë minuta, Kreta nuk gjen qetësi

Tre tërmete të njëpasnjëshme kanë tronditur Kretën mbrëmjen e sotme në vetëm 8 minuta. Lëkundja më e fortë ishte 3.9 e shkallës rihter 10...

Kush ishte ambasadori amerikan në Tiranë në vitin 1933 që kishte 5 profesione

Nga Roland Qafoku  Ky eshte George Post Wheeler, ministri i SHBA-se ne Shqiperi ne vitin 1933-1934. Shikoni çfare prezence, çfare klasi, çfare hijeshie. Diplomat, prozator,...

Veliaj për Sarajet e Toptanëve: U sqarua njëherë e mirë kush e ruan e kush e djeg për politikë trashëgiminë e Tiranës

Dy muaj pasi iu vu zjarri qëllimisht, qeveria ka aprovuar shpronësimin e Sarajeve të Toptanëve dhe kjo godinë tashmë do të përdoret për artin dhe kulturën. Kryetari...

Lajme të tjera

Web TV