U ekzekutua në Athinë/ Shqiptari iu shpëtoi 3 atentateve, lëvizte me antipumb dhe pistoletë plot me plumba

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

34-vjeçari shqiptar Aris Papa i ekzekutuar në Athinë i kishte shpëtuar të paktën tre atentateve në të kaluarën, ndërsa ishte një person me precedent të theksuar kriminale, në fushën e trafikut të drogës, plagosjeve, e grabitjeve.

Ndërkohë viktima thuhet se ruhej nga një atentat i mundshëm. Ai lëvizte me anti plumb dhe i armatosur kur edhe u arrestua nga policia pikërisht për këtë gjë. Ndërkohë në fund të shkurtit 2021, viktima ishte arrestuar nga policia e DIAS në Rrugën e Kretës – ndërsa po ngiste një biçikletë elektrike – i veshur me një jelek antiplumb, me një pistoletë Baikal plot me plumba!

Disa orë më vonë ai u dërgua në komisariat, ku foli për kërcënimet ndaj jetës së tij dhe u la i lirë në mesditë. Por në mbrëmjen e të njëjtës ditë, ai ishte në shënjestër të një sulmi të ri përsëri pranë stacionit të Larisës nga disa të panjohur. Ndërkohë ndaj shqiptari edhe në vitin 2008 ishte bërë një atentat për ta vrarë në zonën e Acharnon.


Të fundit

U ekzekutua në Athinë/ Shqiptari iu shpëtoi 3 atentateve, lëvizte me antipumb dhe pistoletë plot me plumba

34-vjeçari shqiptar Aris Papa i ekzekutuar në Athinë i kishte shpëtuar të paktën tre atentateve në të kaluarën, ndërsa...

“Është i gjithi faji im”/ Zbulohet kush e shkaktoi tragjedinë në Itali ku vdiqën 14 persona

Tre të dyshuar në një aksident me teleferik në Itali që vrau 14 persona u lejuan të dilnin nga burgu të dielën, pasi një...

Monitorime me dron, policia gjobit për 1 orë 93 drejtues mjetesh (Video)

Policia rrugore ka gjobitur për rreth 1 orë 93 drejtuesh mjetesh për parakaime të gabuara. Me anë të monitorimit me dron, Policia ka mundur të...

Boris Johnson i martuar në fshehtësi të plotë? Del fotoja e parë nga ceremonia

Kryeministri britanik Boris Johnson është kurorëzuar në martesë me të fejuarën Carrie Symonds. Ata kanë mbajtur një ceremoni private të shtunën, në Katedralen Westminster,...

Abuzimi me çmimet, Braçe publikon faturën dhe ankohet: S’do t’iu vijë kush

Abuzimet me çmimet nga restorantet gjatë sezonit turistik denoncohen ço vit. Një rast të tillë e ka denoncuar sot edhe zv.kryeministri Erion Braçe. Ai...

Lajme të tjera

Web TV