“Na ka dhunuar si familje”/ Manushaqe Picari me lot në sy: Gocën e kanë rrahur dhjetë veta, i kanë thyer brinjët

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Manushaqe Picari e ëma e Dhurata Saliaj në një lidhje direkte në Fax Tv ka zbuluar detaje të tjera nga konflikti mes vajzës së saj dhe ish-dhëndrit që mbeti i vrarë ditën e djeshme në kryeqytet.

Gjatë prononcimit të saj, ajo është shprehur se ish-dhëndri i ka dhunuar si familje teksa shtoi se gocën e saj kanë rrahur dhjetë veta.

“Na ka rënë në qafë përherë, na ka dhunuar si familje, e përzuri vajzën për çështje xhelozie, e çoi atje në mal donte që ta groposte. Vajzën e arrestuan gjoja për dhunë në familje. I thashë që e doja si djalin tim, e ka kërcënuar dje vajzën megjithë gocën, burri im nuk ka pasur armë.

Më ka marrë dje policia dhe më pas kanë bërë kontroll në banesë, vetëm kam ditur që vajza ka pasur divorcin, dhe i kam thënë që të mos ia jepte. Ai paguante lekë në Gjykatë, dhe vajzën nuk e linte që të takonte fëmijët.

Pse të bëjë vajza burg? Në rajonin numër 4 nuk na merrnin dëshminë. Gocën e kanë rrahur dhjetë veta, i kanë thyer brinjët, para ca kohësh na tregoi vajza që e kishin rrahur. Burri ishte dy metra, si mund ta rrihte vajza ime atë? Vajza nuk ka pranuar që ti jepte divorcin, ne punojmë tre turne, e di e gjithë lagja, kam punuar gjithë jetën, dhe në ka futur dhëndri në hasmëri.

E çoi vajzën në një kasolle në mal, dhe vajza kishte frikë se mos e vriste, na erdhi dhe te lokali dhe donte të na shtypte me kamion”, u shpreh ajo.


Të fundit

“Na ka dhunuar si familje”/ Manushaqe Picari me lot në sy: Gocën e kanë rrahur dhjetë veta, i kanë thyer brinjët

Manushaqe Picari e ëma e Dhurata Saliaj në një lidhje direkte në Fax Tv ka zbuluar detaje të tjera...

Guvernatori Sejko për ndikimin e pandemisë në ekonomi: E kaluam me sukses tesitn

Bilanci paraprak i situatës i shërben evidentimit kritik të pikave të forta e të dobëta të ekonomisë dhe të sistemit tonë financiar, si dhe...

Shoqëria Integrated Energy dhe studentët e Universitetit Polis pastrojnë zonën e Prushit, në ditën Ndërkombëtare të Mjedisit

Shoqëria “Integrated Energy” (IEBV) në bashkëpunim me studentët e departamentit të Mjedisit në universitetin “Polis” në ditën Ndërkombëtare të Mjedisit ndërmori aksionin për pastrimin...

Bënte kërdinë me vjedhje në Europë, Policia arreston ‘skifterin’ nga Laçi

Një 30-vjeçar në Kurbin është arrestuar nga policia e Lezhës, nën akuzën e vjedhjeve të ndryshme në disa shtete të Bashkimit Europian. ‘Finalizohet operacioni policor...

Rama për Bild: BE nuk mbajti premtimin

Kryeministri Edi Rama në një intervistë ekskluzive për gjermanen, “Bild”, ka adresuar akuza ndaj udhëheqësve europian . Rama thekson se bllokimi i procedurave për...

Lajme të tjera

Web TV