43-vjeçari del para gjykatës/ Nëna shpërthen ne lot: E kam djalin të pafajshëm

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Skënder Krasniqi, 43 vjeç, i akuzuar për vrasjen e shtetasit Novruz Likometaj ngjarje e ndodhur në nëntor të vitit 2015, ka dalë sërish para gjykatën e Fierit, ku do të njihet me akuzuat e reja

Skënder Krasniqi, 43 vjeç, i akuzuar për vrasjen e shtetasit Novruz Likometaj ngjarje e ndodhur në nëntor të vitit 2015, ka dalë sërish para gjykatën e Fierit, ku do të njihet me akuzuat e reja.

Nëna e tij, bashkëshortja dhe dy fëmijët e kanë pritur në dyert e gjykatës me shpresën për ta takuar,  por ka qenë e pa mundur. Ata pretendojnë se Krasniqi është i pafajshëm, ndërsa e bija mes lotësh ka kërkuar ta shoh nga afër.

 

A ka zot e perëndi e kam të pafajshëm! Kur do të bëhet drejtësi, kush ka lekë del nga burgu.’- thërriste e ëma e tij duke qarë.

Skënder Krasniqi u arrestua sërish në nëntor të vitit 2020, pasi sipas prokurorisë ka vrarë me mjete të forta fqinjin e tij Novruz Likometaj. Kujtojmë se trupi i 82 vjeçarit Novruz Likometaj u gjet i vrarë në një kazan mbeturinash në vitin 2015. Policia arrestoi atëherë si autor Skënder Krasniqin, por më pas ai u lirua për mungesë provash, për t’u arrestuar sërish 5 vite më vonë.

Mendohet se motivi i vrasjes ka qenë ngacmimi që i moshuari i ka bërë nënës së autorit. Nëna e Krasniqit nuk e ka pranuar diçka të tillë dhe ka thënë në polici se djali i tij nuk e ka kryer këtë vrasje.


Të fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Rikthehen viktimat, rastet ditore mbeten të ulëta

Në 24 orët e fundit është shënuar viktima e parë nga COVID për muajin qershor. Njoftimi i ministrisë: Ministria e Shëndetësisë...

43-vjeçari del para gjykatës/ Nëna shpërthen ne lot: E kam djalin të pafajshëm

Skënder Krasniqi, 43 vjeç, i akuzuar për vrasjen e shtetasit Novruz Likometaj ngjarje e ndodhur në nëntor të vitit 2015, ka dalë sërish para...

Europa regjistron temperaturat më të ulëta në pranverë, që prej 2013

Një sistem i vazhdueshëm i presionit të ulët mbi Europë është bërë shkak që të përjetojë kontinenti, pranverën më të ftohtë që nga viti...

Përfshihet nga flakët banesa në Korçë, shkak rrjedhja e gazit

Një banesë në katin e 4-t të një pallati në lagjen 17 në Korçë, është përfshirë nga flakët.   Ngjarja ka ndodhur pak më parë, ndërsa...

Studimi i ri: Vaksinat e vjetra mund të luftojnë viruset si Covid-19

Një studim i ri pretendon se vaksinimet me vaksina që përmbajnë versione të zbutura të viruseve të gjalla (LAV), siç janë ato të përdorura...

Lajme të tjera

Web TV