Koronavirusi në Kosovë/ Asnjë viktimë në 24 oret e fundit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 1,977 testime, 10 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. MSH njofton se gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Në njoftim më tej bëhet e ditur se në total janë 627 raste aktive me koronavirus.

“Sot janë shëruar 116 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 104.679”, thuhet një njoftim.

Ndryshe, në 24 orët e fundit janë dhënë 2.674 doza të vaksinës kundër COVID-19, ndërsa prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 92.890 doza të vaksinës.

Deri më sot 7718 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.


Të fundit

Koronavirusi në Kosovë/ Asnjë viktimë në 24 oret e fundit

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 1,977 testime,...

Kapet me armë të ftohta në makinë, në pranga 21-vjeçari në Korçë

Policia e Korçës ka arrestuar një 21-vjeçar, pasi u kap duke lëvizur pa leje drejtimi dhe me armë të ftohta në mjetin e tij...

E pushoi nga puna, i moshuari nxjerr pistoletën dhe vret shefin

Një 86-vjeçar në Florida të Shteteve të Bashkuara të Amerikës vrau shefin e tij, pasi mësoi se do të largohej nga puna. Felix Barbera nxori...

“Fajtor për pedofili dhe u shpall non grata”/ Anglezi bën kërkesën e pazakontë në Gjykatën e Tiranës

Pasi u largua nga Shqipëria, Devid Brawn kërkon në Gjykatën e Tiranës pasaportën e skaduar, paratë e sekuestruara gjatë asaj kohe dhe laptopin. Padia...

Inteligjenca artificiale dallon depresionin edhe te zëri

MERILEND, 10 qershor /ATSH-ANSA/ – Prezantohet softueri i bazuar në inteligjencën artificiale i cili “dëgjon” depresionin në zërat e njerëzve duke i lejuar ata...

Lajme të tjera

Web TV