E rëndë në Greqi/ Arratiset nga spitali psikiatrik, 54-vjeçari plagos me thikë 4 persona në rrugë (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një skemë tmerri ndodhi mëngjesin e kësaj të mërkure në Zografou të Greqisë ku një 54 vjeçar qëlloi me thikë kalimtarët në rrugë duke lënë 4 të plagosur. Mediat greke kanë publikuar pamjet e momentit kur autori, i cili ishte arratisur nga spitali Psikiatrik sulmon njerëzit me thikë.

Kamera tregon autorin e krimit 54-vjeçar që i afrohet pronarit të një furre buke dhe e godet atë në shpinë. I plagosuri bie përtokë, megjithatë 54-vjeçari nuk frikësohet dhe vazhdon ta sulmojë atë. Miku i pronarit që ishte në vendin e ngjarjes habitet dhe përpiqet të ndalojë autorin, por më pas edhe ai sulmohet.

Kur pronari i furrës arrin të ngrihet në këmbë dhe përpiqet të largohet, 54-vjeçari shihet duke ecur i qetë, sikur asgjë të mos kishte ndodhur.

Ai plagosi katër persona, përfshirë një 17-vjeçar, para se të telefononte policinë. “Eja, unë kam goditur njerëzit me thikë dhe do të bëj vetëvrasje” i tha ai policisë, të cilët nxituan duke e arrestuar.


Të fundit

E rëndë në Greqi/ Arratiset nga spitali psikiatrik, 54-vjeçari plagos me thikë 4 persona në rrugë (Video)

Një skemë tmerri ndodhi mëngjesin e kësaj të mërkure në Zografou të Greqisë ku një 54 vjeçar qëlloi me...

Tërheqja e forcave të SHBA dhe NATO-s, gratë afgane armatosen dhe dalin në rrugë kundër talibanëve (Foto)

Largimi i trupave amerikane nga Afganistani ka bërë që të forcohen ndjeshëm Talibanët. Tërheqja e forcave të SHBA-së dhe NATO-s ka shtuar edhe më...

Pushuesit në Velipojë bëjnë plazh nudo! Qytetarët të shqetësuar: Jemi me fëmijë e familjarë

Jemi mësuar tanimë që në bregdetin tonë të shohim turistë e njerëz që pa kurrfarë kompleksi dalin nudo në plazh. Edhe pse Shqipëria nuk...

Një person i tretë në lojë/ Kush është gruaja që hyri mes pilotit grek dhe Carolinës, misteri i vrasjes

Hetimet për vrasjen e 20-vjeçares Caroline Crouch nga burri i saj Babis Anagnostopoulos kanë marrë një kthesë të papritur. Policia greke po dyshon se...

Akuza për mashtrim dhe pastrim parash, arrestohet presidenti i klubit portugez

Probleme për Benfikën, klubin e madh portugez. Presidenti Luis Filipe Vieira, i cili qëndron në krye të “Shqiponjave të Lisbonës prej vitit 2003, është...

Lajme të tjera

Web TV