“Çmenden” tifozët në Angli, marrin ‘peng’ autobusin për të festuar (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Skena akzaltuese janë parë mbrëmë në të gjithë qytetet e Anglisë nga tifozët të cilët festuan kualifikimin për herë të parë në një finale të kampionatit europian.

Përpos gjithë atmosferës fantastike në stadium tifozët janë mbledhur edhe në sheshet e qyteteve. Në një prej tyre duken tifozët të cilët kanë marrë ‘peng’ një autobus dhe festojnë brenda tij si të ‘çmendur’. Të dy katët e autobusit karakteristik të Anglisë janë mbushur me njerëz të cilët nuk përmbahen për këtë arritje të kombëtares, që fitoi 2-1 në shtesë kundër Danimrkës.

Skena të pazakonta janë parë edhe në stadium. Një prej tifozëve, duket se kishte pirë aq shumë sa që nuk e mbanin këmbët. Teksa këndonte ai është rrëzuar dhe ka rënë sipër stolave, duke krijuara situata të pazakonta.


Të fundit

“Çmenden” tifozët në Angli, marrin ‘peng’ autobusin për të festuar (Video)

Skena akzaltuese janë parë mbrëmë në të gjithë qytetet e Anglisë nga tifozët të cilët festuan kualifikimin për herë...

Takimi dy ditor Kosovë-Serbi në Bruksel/ Asnjë përparim

Delegacionet e Serbisë dhe Kosovës në Bruksel në kuadër të dialogut me ndërmjetësimin e BE kanë akuzuar njeri-tjetrin për moszbatimin e marrëveshjeve të arritura...

Rama ashpërson tonet me drejtorët e rinj të policisë: Pronarët e lokaleve ju tërheqin për hunde

Kryeministri Edi Rama, i është drejtuar me fjalë të ashpra drejtorëve të rinj të policisë. Ai ka evidentuar si problematikë fenomenin e ryshfetit, duke kërkuar...

COVID-19/ Mbi 4 milionë njerëz në botë  kanë humbur jetën

Teksa bota shpresoj që këto të jenë  javët e fundit të përballjes me COVID-19, numri i të humburve në këtë betejë tashmë i ka...

Rama: E pajustifikueshme mungesa e etikës së policëve me qytetarët

Si të pajustifikueshme e ka cilësuar kryeministri Edi Rama mungesën e etikës së efektivëve të policisë në komunikimin me qytetarët. Këtë deklaratë kreu i...

Lajme të tjera

Web TV