Dita e pavarësisë në Francë/ Ushtari braktis paradën për propozimin romantik

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Në festimet për ditën e Pavarësisë nuk munguan as momentet e veçanta. Një ushtar francez i propozoi për martesë partneres në Champs Elysees përpara se presidenti Emmanuel Macron të parakalonte aty në paradën e Ditës së Bastijës.

Mes emocioneve dhe publikut, ushtari me veshje ceremoniale, u ul në gjurin e djathtë dhe i foli të dashurës përpara se t’i vendoste unazën në dorën e majtë.


Pamjet janë publikuar nga llogaria zyrtare në tëitter e këmbësorisë franceze. Në fund, ushtari u ngrit, hoqi maskën dhe puthi të fejuarën mes duartrokitjeve të publikut.

“Gjithçka është e mundur për ushtarët tanë në ditën e festës kombëtare. Përgëzime”, shkruhet në profilin zyrtar të ushtrisë franceze.

Të fundit

Dita e pavarësisë në Francë/ Ushtari braktis paradën për propozimin romantik

Në festimet për ditën e Pavarësisë nuk munguan as momentet e veçanta. Një ushtar francez i propozoi për martesë...

Modelja e stërvitjes vdes pas operacionit për të reduktuar djersitjen në sqetulla

Një modele e njohur në rrjetin Instagram ka humbur jetën pas një procedure të dështuar mjekësore për të reduktuar djersitjen e vazhdueshme në sqetulla. 23...

SHBA, Demokratët në Senat njoftojnë marrëveshjen prej 3.5 trilionë dollarësh për buxhetin

Presidenti amerikan Joe Biden shkon në Kongres të mërkurën për t'u takuar me demokratët e Senatit pasi ligjvënësit njoftuan arritjen e një marrëveshje mbi...

Shqiptari me rreth 77 kg kanabis në makinë ndalohet nga policia greke, ia fut vrapit

Policia greke ka kapur dhe sekuestruar dy ngarkesa me drogë në  kufirin greko-shqiptar, duke  vënë në pranga një greke, ndërsa është shpallur në kërkim...

Merret peng familja me 6 anëtarë në Greqi, ja çfarë kërkohej për lirimin e tyre

Një ngjarje pazakontë është bërë publike sot në Greqi, pasi një familje prej gjashtë anëtarësh u mor peng, ndërsa për lirimin e tyre kërkohej...

Lajme të tjera

Web TV