Merret peng familja me 6 anëtarë në Greqi, ja çfarë kërkohej për lirimin e tyre

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një ngjarje pazakontë është bërë publike sot në Greqi, pasi një familje prej gjashtë anëtarësh u mor peng, ndërsa për lirimin e tyre kërkohej një shumë e caktuar parash.

Autorët morën peng një familje, me katër fëmijë të mitur në një fermë në një zonë të largët, duke iu kërkuar para në këmbim të lirimit të tyre.

Mediet greke shkruajnë se familja u mbajt peng gjatë gjithë natës, ndërsa autorët, duke i kërcënuar se do t’i vrisnin, kërkonin para për t’i liruar.

Mësohet se të martën në mëngjes, babai, i cili u plagos në dorë nga autorët gjatë rrëmbimit, arriti të shpëtojë, dhe informoi policinë.

Më pas, policia arriti të identifikojë dhe të arrestojë tre persona në një rrugë fshati në Komunën Tempi, ndërsa ka shpallur në kërkim edhe dy bashkëpunëtor të tyre. Ata ishin të gjithë shtetas të huaj.

Sipas policisë, pasi iu kishte shpëtuar kryefamiljari, autorët kishin lënë të lirë nënën së bashku me katër fëmijët e mitur.


Të fundit

Dita e pavarësisë në Francë/ Ushtari braktis paradën për propozimin romantik

Në festimet për ditën e Pavarësisë nuk munguan as momentet e veçanta. Një ushtar francez i propozoi për martesë...

Modelja e stërvitjes vdes pas operacionit për të reduktuar djersitjen në sqetulla

Një modele e njohur në rrjetin Instagram ka humbur jetën pas një procedure të dështuar mjekësore për të reduktuar djersitjen e vazhdueshme në sqetulla. 23...

SHBA, Demokratët në Senat njoftojnë marrëveshjen prej 3.5 trilionë dollarësh për buxhetin

Presidenti amerikan Joe Biden shkon në Kongres të mërkurën për t'u takuar me demokratët e Senatit pasi ligjvënësit njoftuan arritjen e një marrëveshje mbi...

Shqiptari me rreth 77 kg kanabis në makinë ndalohet nga policia greke, ia fut vrapit

Policia greke ka kapur dhe sekuestruar dy ngarkesa me drogë në  kufirin greko-shqiptar, duke  vënë në pranga një greke, ndërsa është shpallur në kërkim...

Merret peng familja me 6 anëtarë në Greqi, ja çfarë kërkohej për lirimin e tyre

Një ngjarje pazakontë është bërë publike sot në Greqi, pasi një familje prej gjashtë anëtarësh u mor peng, ndërsa për lirimin e tyre kërkohej...

Lajme të tjera

Web TV