OBSH ngre alarmin: Variante të reja edhe më të rrezikshëm të Covid-19

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ekspertët e OBSH-së kanë ngritur alarmin se variante të reja më të rrezikshme të Covid-19 mund të zhvillohen. Gjatë një konference nga Gjeneva përfaqësues të Komitetit të Urgjencës në Organizatën Botërore të Shëndetësisë kanë paralajmëruar se variante të reja të Covid-19 mund të përhapen në të gjithë botën duke e bërë edhe më të vështirë ndalimin e pandemisë.

“Nuk ka mbaruar aspak”, thanë ekspertët e agjencisë së Kombeve të Bashkuara, duke nënvizuar “probabilitetin e fortë që të shfaqen variante të reja dhe ndoshta më të rrezikshme që mund të jenë edhe më të vështira për t’u kontrolluar”.


Të fundit

OBSH ngre alarmin: Variante të reja edhe më të rrezikshëm të Covid-19

Ekspertët e OBSH-së kanë ngritur alarmin se variante të reja më të rrezikshme të Covid-19 mund të zhvillohen. Gjatë...

Mblidhet kryesia e PD/ Drejtuesit Politik kundër Bardhit për hartimin e analizës së humbjeve në zgjedhje

Partia Demokratike ka mbledhur ditën e sotme Kryesinë, ku pritet të marrë disa vendime të rëndësishme. Burime bëjnë me dije se mbledhja ka nisur...

Edith Harxhi i drejtohet anëtarëve të PD-së për ndryshimet statutore: Basha ju ka shitur për disa groshë më shumë

Ish-kandidatja për kryetare e PD, Edith Harxhi, u është drejtuar me një letër publike anëtarëve të Komisionit statutor të PD-së të cilët në mbledhjen...

Alarmi për bombë, momente frike për Messin dhe familjen e tij

Leo Messi dhe familja e tij janë përballur me një rast të paprecedentë ditën e djeshme, pak para se të niseshin nga Rosario për...

Pretendonte se kishte imunitet ndaj helmit, burri vdes nga kafshimi i kobrës kur tentoi ‘ta puthte’

Një filipinas i njohur si ‘njeriu gjarpër’ dhe pretendonte se kishte imunitet ndaj helmit të tyre, ka vdekur së fundmi kur një kobra e...

Lajme të tjera

Web TV