Skandali në spitalin “Shefqet Ndroqi”/ Tirja lirohet nga burgu, Gjykata i ndryshon masën

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Gjykata ka vendosur të ndryshojë masën e sanitares Tire Alldervishi e cila ishte e përfshirë në skandalin e ndodhur në spitalin “Shefqet Ndroqi”.

Mësohet se ka qenë vetë sanitarja ajo që ka kërkuar nga togat e zeza masë më të butë sigurimi. Trupa e Gjykatës së Tiranë është mbledhur sot dhe ka vendosur që Tire Alldervishi të qëndrojë në masën e sigurisë “Arrest në shtëpi”.

Rasti i sanitares 8 milionëshe u dënoncua fillimisht në media. Vajza e një pacienteje me Covid-19, denoncoi se i kishte dhënë 8 milion lekë Tire Alldervishit, pasi ajo i ishte prezantuar si infermiere e spitalit “Shefqet Ndroqi”.

Por pasi kishte dhënë lekët, vajza denoncoi se gjendja e mamasë së saj ishte përkeqësuar, pasi sanitarja nuk e pastronte dhe nuk i jepte ushqim.


Të fundit

Ish-gruaja dhe gruaja publikojnë videon bashkë, ja komenti i Orlando Bloom

Ish-bashkëshortja dhe bashkëshortja e Orlando Bloom kanë një marrëdhënie të shkëlqyer, madje bëjnë edhe yoga bashkë. Modelja Miranda Kerr...

Stuhi dhe përmbytje në Europë/ Sinoptikania paralajmëron: Edhe Shqipëria do të përfshihet nga reshjet e shiut

Europa Qendrore po përballet me një situatë të jashtëzakonshme ku nga përmbytjet dhe reshjet masive kanë humbur jetën qindra njerëz ndërsa janë zhdukur mijëra...

Vaksinimi në vend, Manastirliu: Të hënën nis java e vaksinimit të hapur për çdo qytetar +18 vjeç

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ka ndjekur procesin e vaksinimit në “Air Albania” , ndërsa u shpreh se nga e hëna do të nisë...

Balla reagon mbi arrestimin e kryebashkiakut dhe zv.ministres: PS nuk mban asnjë përgjegjësi

Kryetari i grupit parlamentar të PS Taulant Balla, foli për mediat nga Kryesia e Kuvendit pas takimit me zv.kryeministrin e Malit të Zi, Dritan...

Zv.kryeministri shqiptar në Malin e Zi vizitë zyrtare në Tiranë! Rama: Ramë dakord në çdo pikë

Zv. kryeministri shqiptar në Malin e Zi, Dritan Abazoviç ka mbërritur në Tiranë në një vizitë zyrtare. Ai është takuar krerët e lartë të politikës,...

Lajme të tjera

Web TV