Ende pa marrë veten nga përmbytjet që i morën jetën 200 personave, Gjermania përgatitet për një tjetër stuhi të rrezikshme

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Shirat e rrëmbyer dhe stuhitë do të godasin Gjermaninë Perëndimore mbrëmjen e sotme dhe ditën e nesërme. Në shtetin jugor të Bavarisë, ekspertët e motit paralajmëruan për  “përmbytje ekstreme të shpejta”.

Parashikimi vjen me Gjermaninë ende duke u rikuperuar nga përmbytjet katastrofike që i morën jetën 200 njerëzve. Rreth 30,000 të mbijetuar janë ende pa energji elektrike ose ujë të pijshëm.

Përmbytjet kanë shkatërruar rajone të shumta në shtetet e Nordrhein-Westfalen dhe Rheinland-Pfalz, të cilat tani po përgatiten për reshje edhe më të mëdha.

Autoritetet gjermane thanë se po përdornin mediat sociale dhe fletushka për të paralajmëruar njerëzit në zonat që mund të preken.


Të fundit

Ende pa marrë veten nga përmbytjet që i morën jetën 200 personave, Gjermania përgatitet për një tjetër stuhi të rrezikshme

Shirat e rrëmbyer dhe stuhitë do të godasin Gjermaninë Perëndimore mbrëmjen e sotme dhe ditën e nesërme. Në shtetin...

Rey Manaj i papërmbajtshëm, shënon përsëri gol me Barcelonën (Video)

Rei Manaj vazhdon të shkëlqejë me fanellën e Barcelonës. Sulmuesi i përfaqësues shqiptare, po shfrytëzon çdo mundësi që po i jepet me katalanasit për...

Njohja e patentave shqiptare në Itali, ambasada jep njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Ambasada italiane në Tiranë ka dalë me një njoftim të rëndësishëm lidhur me njohjen e patentave në vendin fqinj. Përmes një postimi në twitter, Ambasada...

Kangjellat mbrojtëse anash rrugëve, Veliaj: Ato mbrojnë jetë njerëzish, gjykata na urdhëron t’i heqim, vendime skandaloze!

Krybashkiaku Erion Veliaj ka përmendur sot një vendim absurd të gjykatës, për të hequr rrethimet mbrojtëse anash rrugëve të Tiranës, çka ai e ka...

“Përvojë unike”, familja Lipa për vizitën në Tiranë: Faleminderit shumë që na bëtë të ndjehemi pjesë e familjes suaj (Foto)

Babai i Dua Lipas, Dukagjin Lipa ka komentuar nëpërmjet Instagram mbresat që i la vizita në Tiranë. Familja Lipa takuan kryeministrin Rama, kryebashkiakun Veliaj dhe...

Lajme të tjera

Web TV