I prangosur, shoferi i autobusit që e zuri gjumi në timon dërgohet para prokurorit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Shoferi i autobusit që shkaktoi ditën e djeshme aksidentin tragjik në Kroaci, është parë sot duke shkuar në prokurori, i prangosur dhe i shoqëruar nga policia, raportojnë mediat kroate.

Ai do të merret në pyetje në Zyrën e Prokurorit të Shtetit, pas këtij intervistimi, Zyra e Avokatit të Shtetit do të marrë një vendim për rrjedhën e mëtejshme të procedurave.

Sot do të vendoset nëse do të lirohet apo do të mbetet në paraburgim.

Pamjet e publikuara nga mediat kroate, tregojnë momentin kur shoferit kosovar del nga veturat e policisë kroate dhe përcillet për tek prokurori.


Të fundit

I prangosur, shoferi i autobusit që e zuri gjumi në timon dërgohet para prokurorit

Shoferi i autobusit që shkaktoi ditën e djeshme aksidentin tragjik në Kroaci, është parë sot duke shkuar në prokurori,...

Majlinda Kelmendi i jep fund karrierës: E mbyll këtu, doja ta bëja para Lojërave Olimpike

Majlinda Kelmendi, xhudistja që i solli medaljen e parë olimpike në histori Kosovës, ka deklaruar se pas Tokios do t’i japë fund karrierës në...

A do të shkohet drejt vaksinimit të detyrueshëm në Shqipëri? Ja si përgjigjet zv/ministrja e Shëndetësisë

Për Komitetin e Ekspetëve në Shqipëri nuk pritet të vendoset për vaksinim të detyrueshëm të të rinjve. Dukeiu përgjigjur interesit të gazetarëve në mbledhjen e...

Rindërtimi/ Veliaj: Farka me shkollë të re, te lagjja e re ’5 Maji’ po mbarojnë pallatet e para

Dy familje në Farkë morën çelësat e shtëpive të reja, pas termetit te 26 nentorit. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj vizitoi familjet...

Zaho feston ditëlindjen, Greg Rama publikon momentet kur i vogli iu fryn qirinjve (Video)

Zaho, djali i vogël i kryeministri Edi Rama, ka festuar ditën e djeshme ditëlindjen dhe ka mbushur 7-vjeç. Vëllai i tij, Greg Rama ka postuar...

Lajme të tjera

Web TV