Vrasja e Mehmet Qemës nga loja me pistoletë, lirohet nga burgu autori

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Marjus Dema, i riu që vrau shokun e tij Mehmet Qema mbrëmjen e datës 10 maj ka lënë qelinë.

Top Channel raporton se Gjykata e Apelit ndryshoi masën e sigurisë për Marius Demën, i cili u la në burg nga Shkalla e Parë, por pas ankimit, Gjykata e Apelit vendosi ta lërë atë më masën e sigurisë “Arrest shtëpie”.

Si ndodhi vrasja

Pak para se të humbte jetën, 27-vjeçari Mehmet Qema i bëri me shenjë shokut të tij, Marius Dema që të largojë armën.

Por 28-vjeçari vazhdoi të luante me vdekjen ndër duar, derisa arma u shkrep dhe i mori jetën. Përveç Marius Demës që u vetëdorëzua disa orë pas krimit, u vetëdorëzuan edhe shokët e tjerë që gjendeshin së bashku me ta përtej orës policore.

Autori, Marius Dema u soll në vendngjarje disa orë më pas për të treguar se ku ishte hedhur pistoleta e krimit, ndërkohë që u shfaq i traumatizuar.

“As unë nuk e di se si ndodhi”, deklaroi para prokurorisë 28-vjeçari.

Dëshmitarët, mes tyre Eder Pjetra tregojnë se përpara vrasjes të rinjtë po qëndronin qetësisht dhe nuk kishin asnjë konflikt. Kurse për pajisjen që prodhon monedhat bitcoin, që u gjet në zonën ku ndodhi vrasja, ka shtuar se ky ambient i ishte dhënë me qira Marius Demës, i cili përveç vrasjes pritet të merret në pyetje edhe për laboratorin të zbuluar rastësisht.

Më herët, gazetarja e ‘Top Channel’, Anila Hoxha siguroi pamjet ekskluzive pak momente para se të ndodhte vrasja e 27-vjeçarit, Mehmet Qema. Sikurse shihet në video autori 28-vjeçar, Marius Dema ka qenë duke e mbajtur armën në dorë, ndërsa personat e tjerë, të cilët janë shpallur në kërkim, kanë qenë të ulur në tavolinë bashkë me viktimën.

Lexo edhe :  Sherri në lokalin në Sarandë/ Turistët dhe truprojat konfliktohen me njëri-tjetrin, 1 i arrestuar dhe 9 të proceduar penalisht

Mësohet se viktima Mehmet Qema njihej edhe me nofkën tallman ose hasjanali dhe vetëm disa ditë më parë kishte ardhur nga Londra. Një nga të shpallurit në kërkim për moskallëzim krimi është edhe i dashuri i këngëtares shqiptare Baby G, njëkohësisht edhe mik i ngushtë i Stresit, Blerim Hoti, ose i njohur ndryshe si Lim Hoti.


Të fundit

Vrasja e Mehmet Qemës nga loja me pistoletë, lirohet nga burgu autori

Marjus Dema, i riu që vrau shokun e tij Mehmet Qema mbrëmjen e datës 10 maj ka lënë qelinë. Top...

Diplomohen 59 oficerët e rinj të FA, Peleshi: Akademia, diploma ekuivalente me akademitë e vendeve të NATO

59 kadetë, mes të cilëve 13 vajza dhe 46 djem përfunduan me sukses Kursin e Përgatitjes së Oficerit të Ri, i cili zgjati 37...

Euro sërish në pikiatë, arrin në nivelet më të ulëta që nga 2019

Numri i lartë i turistëve të huaj që kanë hyrë në vend këtë vit, e kryesisht në muajit qershor e korrik kanë sjellë një...

Aktori i madh Zef Deda feston ditëlindjen, Juli i bën urimin më të bukur: Je i mirë shumë Babush, të du fort artist!

Aktori i njohur i humorit Zef Deda feston sot ditëlindjen e tij  dhe nuk kishte si të mungonte urimi i të birit. Përmes një...

Shpërthim në kompaninë e kimikateve në Gjermani, një i vdekur dhe pesë punëtorë të zhdukur

Një shpërthim i madh ka ndodhur në një park industrial në Gjermani, duke lënë  të vdekur një person. Ngjarja ndodhi  gjatë ditës së sotme...

Lajme të tjera

Web TV