U nis nga Serbia, autobusi përmbyset rrugës në Gjermani, plagosen 19 persona

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një autobus me pasagjerë serbë, suedezë dhe nga Izraeli u përmbys ditën e sotme në Gjermani.

Sipas mediave vendase autobusi ishte duke shkuar nga Beogradi përmes Berlinit drejt Stokholmit.

Në autobus po udhëtonin 17 persona nga një grup turistik, dhe dy shoferët të moshave 21 dhe 64 vjeç. Nëntë persona janë në gjendje më të rëndë shëndetësore.

Policia tha se autobusi doli nga autostrada pranë Schoenwald, rreth 50 kilometra në jug të kryeqytetit, dhe më pas u përmbys.

Disa nga të lënduarit janë larguar nga vendngjarja me helikopter.


Të fundit

U nis nga Serbia, autobusi përmbyset rrugës në Gjermani, plagosen 19 persona

Një autobus me pasagjerë serbë, suedezë dhe nga Izraeli u përmbys ditën e sotme në Gjermani. Sipas mediave vendase autobusi...

“Fola me Bashën pas deklaratave të Yuri Kim”/ Berisha i prerë: Do të ulem krenarisht në parlament

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha konfirmon për në një intervistë për një media se do të ulet krenarisht në parlament në shtator, kësaj radhe...

Vuçiç bisedon me Erdogan: Ankaraja duhet të mbeshtesë dialogun Kosovë-Serbi

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka zhvilluar një telefonate me presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan të premten. Mediat shkruajnë se Vuçiç në bisedën e tij me...

Shoferi përplaset me bordurën dhe ikën me vrap, pasagjeri humb jetën

Një aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Fikasit në Mullet të Tiranës. Automjeti ka humbur kontrollin dhe është përplasur me bordurën anësore...

Olta Boka kalon situatën e vështirë me vajzën e saj: Ma bëri gjakun ujë

Olta Boka ka kaluar së fundmi momentin më të vështirë me vogëlushen e saj, Gaian. Ajo ka treguar se e vogla ka kaluar një...

Lajme të tjera

Web TV