Veliaj takim me Komitetin Olimpik të Kosovës: Kalendar i përbashkët trajnimesh e ndihmë reciproke

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Shqipëria dhe Kosova do të bashkojnë forcat në disiplina të ndryshime sportive për të arritur rezultate të larta. Përmes një postimi në rrjete sociale, Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj deklaron se shumë shpejt do të ketë një kalendar të përbashkët trajnimesh e ndihme reciproke në xhudo, peshëngritje, gjimnastikë e atletikë.

“Shumë kënaqësi takimi me kolegët e Komitetit Olimpik të Kosovës në Olympics . Së shpejti një kalendar i përbashkët trajnimesh e ndihmë reciproke – në xhudo  dhe  në peshëngritje, gjimnastikë e atletikë!”, shkruan Veliaj.

Kujtojmë se Kosova arriti që të sigurojë dy medalje të arta në xhudo, ndërkohë që Shqipëria ka arritur rezultate të larta përmes sportistëve të saj në peshëngritje, gjimnastikë e atletikë duke u renditur tek 10 më të mirët në botë.


Të fundit

Veliaj takim me Komitetin Olimpik të Kosovës: Kalendar i përbashkët trajnimesh e ndihmë reciproke

Shqipëria dhe Kosova do të bashkojnë forcat në disiplina të ndryshime sportive për të arritur rezultate të larta. Përmes...

Policia zbulon 400 rrënjë kanabis në pyllin e Gramshit, në pranga inspektori i pyjeve

2 raste të kultivimit të kanabisit janë goditur ditën e sotme në  Gramsh. Burime zyrtare bëjnë me dije se Policia ka konstatuar 400 rrënjë...

Nora Istrefi publikon fotot me bikini nga pushimet, “çmenden” fansat

Këngëtarja e dashur për publikun shqiptar, Nora Istrefi, ka nisur pushimet. Ajo ka publikuar foto në rrjete sociale, ku shihet në breg të detit së...

Anija me emigrantët e paligjshëm tejkaloi peshën, shpëtohen mbi 700 persona

Më shumë se 700 persona janë shpëtuar teksa kanë tentuar të kalojnë Mesdheun me anije gjatë fundjavës, ka njoftuar grupi për ndihmë, SOS Mediterranee. Grupi...

Filipi i Maqedonisë mund grekët dhe mbizotëron në More dhe Egje

Më 2 gusht 338 pes – një ushtri e Maqedonisë e kryesuar nga Filip II mundi forcat e bashkuara të Athinës dhe Tebës, në...

Lajme të tjera

Web TV