SHBA/ Të shtëna me armë në stacionin e metrosë, mbyllet Pentagoni

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Selia e Departamentit të Mbrojtjes së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në Arlington, Virginia, njohur ndryshe si Pentagoni, është mbyllur këtë të martë në mëngjes për shkak të të shtënave që ndodhën në një stacion metroje të ndodhur afër godinës. Lajmi u konfirmua nga Agjencia e Mbrojtjes së Forcave të Pentagonit.

“Pentagoni është aktualisht e bllokuar për shkak të një incidenti në Qendrën e Tranzitit të Pentagonit. Ne i lutemi qytetarëve të shmangin zonën. Së shpejti do të ketë më shumë informacion.”

Sipas raportimeve lokale, tre persona u plagosën, dy prej të cilëve janë në gjendje të rëndë, përfshirë këtu dhe një oficer policie. Aktualisht, raportohet një prani e madhe e policisë dhe vendosja e dhjetëra ambulancave në zonë.

Sipas informacioneve të shpërndara në rrjetet sociale nga Dave Statter, një reporter i pavarur i cili është prezent në skenën e krimit, të paktën dy persona kanë marrë ringjallje kardio-pulmonare.

Për shkak të të shtënave, shërbimi i metrosë është pezulluar në sektorin që kalon në afërsi të Pentagonit. Tashmë, transporti do të devijohet në qytetin e Pentagonit, pranë varrezave kombëtare të Arlingtonit.

Edhe pse skena e krimit mbetet aktive, Pentagoni është i sigurt pasi të shtënat rezultuan të ishin të izoluara. Për këtë arsye, pas më shumë se një orë bllokimi, dyert e Departamentit të Mbrojtjes të Shteteve të Bashkuara janë rihapur.


Të fundit

SHBA/ Të shtëna me armë në stacionin e metrosë, mbyllet Pentagoni

Selia e Departamentit të Mbrojtjes së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në Arlington, Virginia, njohur ndryshe si Pentagoni, është...

Dua Lipa magjepset nga bukuritë e Shqipërisë, viziton Parkun Kombëtar të Butrintit (Foto)

Prej disa ditësh, Dua Lipa po shijon pushimet në Jug dhe ka zgjedhur që shumë momente t’i ndajë me ndjekësit në rrjetet sociale. Së fundmi,...

Dalin jashtë kontrollit zjarret në Attica të Greqisë, banesat nën ‘pushtetin’ e flakëve deri në 20 metra të larta

Pamje tronditëse nga Greqia, ku zjarret kanë marrë përmasa të frikshme, ndërsa flakë deri në 20 metra të larta po djegin gjithçka gjejnë përpara....

Mbyllen hetimet për Guvernatorin e Nju Jorkut: Andrew Cuomo ka ngacmuar seksualisht punonjëset e tij

Një hetim ndaj Guvernatorit të Nju Jorkut Andrew Cuomo ka zbuluar se ai ngacmonte seksualisht disa gra, përfshirë punonjësit në zyrën e tij. Duke njoftuar...

Situata e zjarreve në Shqipëri/ Ambasada e SHBA: Lutjet tona shkojnë për të prekurit

Ambasada e SHBA në Tiranë ka reaguar së fundmi lidhur me situatën e rëndë të shkaktuar nga zjarret në vendin tonë. Së fundmi është shënuar...

Lajme të tjera

Web TV