Drogë e kallashnikov në “Range Rover”, arrestohet laçiani 27-vjeçar (Emri)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Policia e Kurbinit ka mundur të arrestojë një 27-vjeçar të shpallur më herët në kërkim. Armando Subashi, ishte duke lëvizur me “Range Roverin” e mbushur me drogë e armë.

Gjatë kontrolleve, policia i ka gjetur 27-vjeçarit kallashnikov, sasi droge dhe doreza e targa të vjedhura.

Materialet procedurale do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Kurbin, për veprime të mëtejshme.

Njoftimi i Policisë:

Kurbin

Me kallashnikov, drogë, doreza e targa të vjedhura, 27-vjeçari në Range Rover i shpallur në kërkim më parë, kapet e vihet në pranga nga Policia e Kurbinit.

Policia parandalon një ngjarje të mundshme kriminale.

Finalizohet operacioni policor “Ndërhyrja në Kohë”.

Operacioni i zhvilluar nga Komisariati i Policisë Kurbin në bashkëpunim me strukturat hetimore të DVP Lezhë.

Sekuestrohen armë zjarri automatik, municion luftarak, lëndë narkotike, targa mjeti të vjedhura, një automjet dhe sende të tjera të kundërligjshme.

Vihet në pranga 27-vjeçari, me precedentë të mëparshëm kriminal.

Shërbimet e Policisë Kurbin, në zbatim të planit të masave për mbajtjen nën kontroll të personave me tendenca kriminale, kapjen e personave në kërkim dhe atyre që qarkullojnë me armë zjarri pa leje, kanë intensifikuar punën dhe si rezultat i kontrolleve të shtuara, mbi bazën dhe të informacioneve të siguruara në rrugë operative nga Polica e Kurbinit, për një shtetas në kërkim, i cili qarkullonte dhe me armë zjarri në automjet, kanë organizuar punën duke finalizuar operacionin policor të koduar “Ndërhyrja në Kohë”.

Në kuadër të operacionit u kap dhe u ndalua shtetasi Armando Marashi, 27 vjeç, banues në Fushë Kuqe, Kurbin, me precedentë të mëparshëm kriminal, në fushën e armëmbajtjes pa leje dhe të vjedhjes dhe i shpallur në kërkim policor nga Drejtoria Vendore e Policisë Shkodër, i dyshuar për veprën penale të vjedhjes me anë të mashtrimit.

Lexo edhe :  Një shqiptare ende në Afganistan/ Ka nisur operacioni për të shpëtuar Anën e mbetur në Kabul

Gjatë kontrollit në automjet u gjet një armë zjarri automatik, një krehër me 30 fishekë, municion luftarak, një pala targa automjeti të denoncuara të vjedhura në Tiranë, lëndë narkotike të dyshuar cannabis sativa, si dhe sende të tjera të kundërligjshme, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit: Armando Marashi, për veprat penale “Mbajtja pa leje e armëve dhe municionit luftarak”,” Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Vjedhja”.

Në bashkëpunim me Prokurorinë , strukturat hetimore të DVP Lezhë po vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të këtij rasti pasi nga informacionet e marra në rrugë operative dyshohet se ky shtetas mund të kryente vepër penale në fushën e krimeve ndaj personit apo të vjedhjes me armë.

Materialet procedurale do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Kurbin, për veprime të mëtejshme.


Të fundit

Drogë e kallashnikov në “Range Rover”, arrestohet laçiani 27-vjeçar (Emri)

Policia e Kurbinit ka mundur të arrestojë një 27-vjeçar të shpallur më herët në kërkim. Armando Subashi, ishte duke...

Pak gatishmëri në BE për pranimin e refugjatëve nga Afganistani

Ministri i Brendshëm me periudhën më të gjatë në detyrë në BE u apeloi në ndërgjegje homologëve të tij. „Ne duhet të përcaktojmë kuota...

Atentati i dështuar në fabrikën e çimentos në Durrës, zbulohet depoja ku u blenë 50 kg tritol

Duke u nisur nga logoja që gjendej në kallëpët e 50 kg tritol e përdorur para 4 ditësh për të kryer një superatentat ndaj...

Vetëm shkencëtarët dhe votuesit mund ta ndryshojnë politikën e katastrofës

Nga John Thornhill Sipas një paneli ekspertësh, një pandemi si kjo e Covid-19 ishte e parashikueshme dhe e parandalueshme. Ata theksojnë se pandemia që ka...

Rama iu bën apel qytetarëve për vaksinim: Varianti i ri i COVID po shqetëson të gjitha vendet

Me një apel për t'u vaksinuar e ka nisur kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm. Teksa thekson se situata e epidemisë në vend me...

Lajme të tjera

Web TV