“Manita” e Manchester City/ Gabriel Jesus tregon se Guardiola nuk ka nevojë për Harry Kane

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kampionët në fuqi reaguan pas humbjes 1-0 me Tottenham në start, duke shkatërruar 5-0 Norwich e Milot Rashicës (luajti gjatë gjithë ndeshjes). Portieri Krul i pafat në minutën e shtatë, devijimi i tij dërgoi topi në rrjetë dhe ekipi i Pep Guardiolës në avantazh.

Në mesin e pjesës së parë erdhi goli i parë me “Cityzens” për Jack Grealish, moment që krijoi emocione në shkallët e stadiumit. Kaq për pjesën e parë, teksa në fraksionin e dytë ekipi vendas realizoi edhe tre gola të tjerë.

Në fillim Laporte pas zhvillimeve të një goditje këndi, më pas Rahem Sterling finalizoi një aksion të bukur të Manchester City, ndërsa pesë minuta nga fundit Riyad Mahrez kompletoi triumfin me “manita” pas një asisti fantastik nga Diaz.

Duke pasur parasysh fillimin e tij të parë të sezonit, Jesus u vendos në të djathtë të një sulmi me tre, me Ferran Torres që vepronte si një ‘nëntë i rremë’ në qendër.

U deshën vetëm shtatë minuta që sulmuesi të bënte diferencën pasi krosi i tij u godit dhe u kthye në rrjetë nga Tim Krul.

Menjëherë pas kësaj, Gabriel Jesus përsëri siguroi një tjetër gol me assistin për nënshkrimin veror, Jack Grealish. Kwtw gjw ai e përsëriti edhe për Raheem Sterling për të kompletuar hat-trickun e assistimeve në pjesën e dytë.

Ky lloj paraqitjeje tregon pse Manchester City mund të mos ketë nevojë të ‘boshatisw’ bankën për të nënshkruar me sulmuesin e Tottenham, Harry Kane .

Performanca e Gabriel Jesust tregoi fleksibilitetin dhe përshtatshmërinë e tij, kaloni nga pozicioni i tij i zakonshëm i sulmuesit qendror për të luajtur në të djathtë.

 


Të fundit

“Manita” e Manchester City/ Gabriel Jesus tregon se Guardiola nuk ka nevojë për Harry Kane

Kampionët në fuqi reaguan pas humbjes 1-0 me Tottenham në start, duke shkatërruar 5-0 Norwich e Milot Rashicës (luajti...

Gazetari jep lajmin e mirë: Gjendja shëndetësore e Kosta Grillos drejt përmirësimit

Gjendja shëndetësore e gazetarit Kosta Grillo është drejt përmirësimit.  Lajmin e ka dhënë gazetari sportive Ervin Baku me anë të një postimi në rrjetet...

Në Afganistan ndodhin të gjitha/ Gruaja lind në avionin e ‘arratisjes’, si i shpëtoi jetën piloti (Foto)

Një grua afgane ka lindur në bordin e një avioni evakuimi amerikan në Gjermani. Lajmi është dhënë nga Komanda e Lëvizjes Ajrore të SHBA,...

Jetojnë mes këngëve e valleve tradicionale/ Shqiptarët e Afganistanit, bjondët sykaltër të “Hundëzës”

Kemi të bëjmë me një rast unik të ekzistencës së paraardhësve tanë ilirë. Në një cep të botës me mijëra kilometra larg ekziston një...

Tmerr në Kabul/ Njerëzit shtypin njëri-tjetrin, të paktën 7 të vdekur (Foto)

Shtatë civilë afganë janë shtypur për vdekje nga turma jashtë aeroportit të Kabulit, ndërsa njerëzit dëshpërimisht përpiqen të arratisen nga Afganistani, pas rënies së...

Lajme të tjera

Web TV