PS ndan postet/ Një grua nënkryetare Kuvendi, kush do jenë kryetarët e komisioneve parlamentare

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Partia Socialiste ka caktuar drejtuesit e komisioneve parlamentare për legjislaturën e re, si dhe nënkryetaren e Kuvendit.

Mësohet se Ermonela Felaj do jetë nënkryetare e Kuvendit, ndërsa krerët e komisioneve do jenë si më poshtë:

-Mimi Kodheli pasi mori mandatin e lënë nga Najada Çomo ka marrë edhe drejtimin e Komisionit për Politikën e Jashtme.

-Eduard Shalsi do të jetë kryetar i Komisionit të Ekonomisë.

-Arben Pëllumbi do të jetë në krye të komisionit të Veprimtarisë Prodhuese.

-Klotilda Bushka Ferhati do të jetë drejtuesja e Komisionit të Ligjeve.

-Nasip Naço do të drejtojë Komisionin Parlamentar të Sigurisë

-Petro Koçi do të jetë zv.kryetar në Komisionin e Arsimit.

Opozita nga ana tjetër merr Komisionin e Integrimit Europian dhe atë të Medias.


Të fundit

PS ndan postet/ Një grua nënkryetare Kuvendi, kush do jenë kryetarët e komisioneve parlamentare

Partia Socialiste ka caktuar drejtuesit e komisioneve parlamentare për legjislaturën e re, si dhe nënkryetaren e Kuvendit. Mësohet se Ermonela...

Pasi përjashtoi Berishën, Basha deputetëve me dyer të mbyllura: Philip Reeker me erdhi në zyrë vetë me këtë kërkesë, s’pranonte asnjë negociatë

Lulzim Basha duket se ka qenë me shpatulla pas murit kur ka marrë vendimin për përjashtimin e Berishës nga Grupi Parlamentar i PD-së. Në mbledhjen...

Dokumenti/ KQZ gati zëvendësimin e Ruçit, Kokës, Markut dhe Çomos! Emrat e rinj që vijnë në Parlament

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është vënë menjëher në lëvizje, pas kërkesës së Komisionit të Verifikimit të Mandateve të Parlamentit për të zëvëndësuar mandatet e...

Lionel Messi apo Cristiano Ronaldo? Ja kush është më i miri sipas matematikës

Lionel Messi ose Cristiano Ronaldo është pyetja e përjetshme në futbollin modern dhe tani një akademik në Angli i është drejtuar matematikës në përpjekje...

Përjashtimi i Berishës/ Rama: Dora për Bashën e shtrirë përtej zhvillimeve në PD!

Kryeministri Edi Rama tha se dora e tij për bashkëpunim është e shtrirë për opozitën, përtej zhvillimeve në PD. “Ndalova për t’ju uruar një punë...

Lajme të tjera

Web TV