Kërkoi lirinë me pretendimin se është i sëmurë, Gjykata rrëzon kërkesën e Fatos Tushes

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Gjykata e Posaçme ka rrëzuar kërkesën për liri të ish-kreut të Bashkisë së Lushnjës Fatos Tushe.

Ky i fundit me argumentin se nuk është mirë nga gjendja shëndetësore, kërkoi zbutje të masës “Arrest në burg”, por kërkesa është rrëzuar nga gjyqtari Erion Çela.

Edhe më herët ish-kreu i Bashkisë Lushnjë, i akuzuar për “Shpërdorim detyre” në dyshimin e abuzimit me fondet publike dhe detyrën, ka kërkuar ndryshim të masës, teksa para Gjykatës ka mohuar akuzat, duke pretenduar pafajësi.


Të fundit

Raporti/ Regjistrohet shifra rekorde e ambinetalistëve të vrarë brenda një viti

Një numër rekord i aktivistëve që, kanë punuar për mbrojtje të ambientit, janë vrarë vitin e kaluar, sipas një...

Vrasja e 23-vjeçares në Fier nga ish-burri, nëna e saj rrëfen si ndodhi ngjarja

Mamaja e 23-vjeçares, Sabrina Bengaj rrëfen detaje si ndodhi vrasja e vajzës së saj. "Dhe çdo natë kur ishte turn i dytë unë dilja sepse...

Kërkoi lirinë me pretendimin se është i sëmurë, Gjykata rrëzon kërkesën e Fatos Tushes

Gjykata e Posaçme ka rrëzuar kërkesën për liri të ish-kreut të Bashkisë së Lushnjës Fatos Tushe. Ky i fundit me argumentin se nuk është mirë...

Shqipëria merr presidencën e Komitetit Rajonal të OBSH-së për Europën

Shqipëria drejton për herë të parë Sesionin e 71-të të Komitetit Rajonal të OBSH-së për Europën, i cili po zhvillon punimet në Kopenhagen të...

Prej dy javësh në intubim, humb jetën nga Covid-19 fizioterapisti i Kombëtares kuqezi

Ylli Mihali, fizioterapisti i kombëtares shqiptare të futbollit ka ndërruar jetë si pasojë e COVID. Prej dy javësh i intubuar në spital, fizioterapisti i...

Lajme të tjera

Web TV