Krijuesja e vaksinës së AstraZeneca: Covid-19 do të kthehet në një ftohje të zakonshme

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

“Truri” i vaksinës së Oxford-AstraZeneca, profesoresha Dame Sarah Gilbert hodhi poshtë frikën për një variant të ri më vdekjeprurës të covid.

“Ne shohim që viruset bëhen më pak virulentë pasi qarkullojnë më lehtë dhe nuk ka arsye të mendojmë se do të kemi një version më të rëndë të Sars-CoV-2,” tha ajo gjatë një seminari në “Royal Society of Medicine”.

Ajo tha se Covid-19 me shumë mundësi nuk do të pësojë një mutacion më të rëndë dhe me kohën do të kthehet në një ftohje të zakonshme.

Më tej profesori Chris Whitty paralajmëroi një ditë më parë se pothuajse të gjithë fëmijët e pavaksinuar do të infektohen me Covid në një moment në të ardhmen dhe rreth gjysma e të rinjve janë infektuar me virusin.

 


Të fundit

Krijuesja e vaksinës së AstraZeneca: Covid-19 do të kthehet në një ftohje të zakonshme

"Truri" i vaksinës së Oxford-AstraZeneca, profesoresha Dame Sarah Gilbert hodhi poshtë frikën për një variant të ri më vdekjeprurës...

Ishin “live” në emision, burri shfaqet lakuriq pas moderatorëve (Video)

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në emisionin NBC "Today" në Amerikë. Teksa emisioni po transmetohej ‘Live’ pas prezantuesve ka kaluar një burrë i...

Tentuan të kalonin kufirin me dokumente të falsifikuara, në pranga 3 persona në Rinas

Tre persona kanë rënë në prangat e policisë kufitare, pasi po tentonin të kalonin kufirin me dokumente të falsifikuara. Sipas policisë shtetasit P. C, A....

Studimi/ Delfinët rivalizojnë inteligjencën njerëzore

Secili ka "zërin" e vet, i cili llogaritet si emër. Ata kanë pauza, timbrin dhe volumin e zërit. Komunikimi shërben gjithashtu për të mbrojtur...

Augusti, perandori i parë i Romës “nën hijen” e Cezarit

Augusti, i njohur si Cesar Augustus ose Octavian, ishte stërnipi i gjeneralit të shquar romak Jul Casarit të cilin ai e birësoi si djalë...

Lajme të tjera

Web TV