Humbi betejën me Covid-19, ndërron jetë gazetari i njohur

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ka ndërruar jetë në moshën 58-vjeçare gazetari Artjan Tepelena. Shkak ka qenë COVID-19. Prej një muaji ai ishte i shtruar në Sanatorium.

Lajmin e trishtë e kanë njoftuar miqtë e tij në rrjetet sociale.

“Na ike kaq shumë para kohe e na trishtove kaq shumë o Tan. Do të na mungosh shumë i shtrenjti jonë, sidomos Fjordit dhe Mirës. Të prehesh i qetë në përjetësi” mbyllet postimi.

Artjan Tepelena ka qenë gazetar, kryeredaktor në TVSH, drejtor i lajmeve në TV Alba dhe së fundmi ishte pjesë e TVSCAN me një emision. Ai është vëllai i ambasadorit Ilir Tepelena.


Të fundit

“Freshman”, operacioni që i hoqi nga dora Hitlerit bombën atomike

Operacioni filloi më 18 tetor 1942 Fragment i librit “Historia e spiunazhit botëror” shkruar nga autorët Genovefa Etienne dhe...

Të vdekurit e gjallë që nuk gjejnë paqe!  

Nga Leonard Olli Ndoshta, kjo sentencë mund të ishte edhe një tjetër titull për romanin e shkrimtarit kinez Yu Hua, “Dita e shtatë”, botuar nga...

62-vjeçarja humbi jetën, zjarrfikësi: Banesës në Astir i vuri flakën djali i shtëpisë

Arjan Ahmetaj nga shërbimi zjarrfikës në Tiranë, ka konfirmuar se zjarri në Astir ka qenë i qëllimshëm. Sipas tij zjarri është vendosur nga djali, i...

Takim virtual me shkrimtarin Artur Spanjolli dhe një bisedë mbi letërsinë

Nga Fatmir Minguli Kishte kohë që ndiqja me interes krijimtarinë e shkrimtarit Artur Spanjolli, i cili jeton dhe punon në Itali prej shumë kohësh, që...

Vaksinë me gjithë rrezikun e inflamacionit të muskulit të zemrës?

Edhe pse vaksina e Modernas në vendet skandinave nuk do t'u jepet për momentin të rinjve, ekspertët rekomandojnë edhe më tej vaksinimin, kjo për...

Lajme të tjera

Web TV