Martohet vajza e Bill Gates, shihni dasmën madhështore (Foto)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Jennifer Gates, vajza 25-vjeçare e Bill Gates dhe Melinda French Gates, u martua gjatë fundjavës me kalorësin Nayel Nassar. Dy ditë pas ceremonisë të së shtunës në fermën e çiftit në Westchester County, New York, Jennifer ndau një fotografi romantike.

“Universi im, 10.16.21”- ishte mbishkrimi i fotos nga Jennifer.

Fotografia, në të cilën nëna Melinda mund të shihej duke festuar momentin historik të vajzës së saj, gjithashtu tregoi fustanin e dasmës të Vera Wang Haute: një fustan me fildish me mëngë të gjata të mbuluara me dantella franceze.

Fundjava e dasmës filloi zyrtarisht të premten, me një ceremoni martese islame, në të cilën morën pjesë familja e ngushtë e Jennifer dhe Nassar.

Të nesërmen, çifti hapi festën e tyre për më shumë familjarë dhe miq, të cilët ishin të gjithë të vaksninuar plotësisht dhe të testuar për COVID-19 para ceremonisë më të madhe.


Të fundit

Donald Trump çel fushatën për zgjedhjet presidenciale 2024

KOLUMBIA, Karolina e Jugut – Ish-Presidenti Donald Trump filloi fushatën e tij për zgjedhjet presidenciale të vitit 2024 me...

“Më shiti kokainë të prishur”, zbardhet dëshmia e shqiptarit që vrau “amerikanin”

38 - vjeçari shqiptar i akuzuar për vrasje me paramendim të 47-vjeçarit “Amerikani” ose “Gus”, mëngjesin e 20 janarit ka dhënë dëshminë e tij. “Amerikani”...

Thyen rregulluat/ Luizi dhe Olta e pësojnë keq, ja vendimi që ka marrë ‘Vëllai i madh’

Ka nisur mbrëmjen e sotme spektakli i madh i Big Brother VIP, teksa është dhënë dhe dënimi i parë. Luizi dhe Olta kanë qenë kryefjalë...

Misteri i vrasjes së vajzës që erdhi nga Italia/ Shefi i Sigurimit e thirri pas shkolle..

Narta është fshati, që fillin e ka të lidhur me lagunën. Në dajlan gjuhet peshku, kapen ngjala që të llapashitet nëpër duar. Vreshtat e...

Pësoi defekt, skafi me 4 persona në bord mbetet në det të hapur

Një skaf me katër persona ka mbetur në det të hapur në Vlorë. Sipas njfotimit, skafi ka pësuar defekt dhe ka qenë kapiteni ai që...

Lajme të tjera

Web TV