test

Kukësi, Tropoja dhe Puka zgjohen me dëborë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një pjesë e territorit është zgjuar e mbuluar nga dëbora. Kukësi, Tropoja, Puka, Hasi por edhe zona të tjera pas ditëve me mot të pazakontë për stinën tashmë po përballen me dimrin e vërtetë.

Reshjet e borës përfshin pjesen më të madhe të territorit të bashkisë Pukë. Punonjësit tanë të shërbimeve që prej ores 03:00 kanë nisur punen për pastrimin e akseve rrugore, të cilat këtë mëngjes nuk krijuan vështirësi për qytetarët.

Reshjet e bores vijonin ende, ndërkohë që deri në këto momente nuk ka asnjë vështirësi si pasojë e kushteve atmosferike. Shkollat janë hapur dhe pritet të nisin procesin mësimor normalisht, ndërkohë që kanë ngrohje optimale” njofton bashkia e Pukës.

Të fundit

EURO2024/ Ja pse është zbehur lavdia e Italisë

Lavdia e futbollit të Italisë është zbehur! Që nga fitimi i Kupës së Botës në vitin 2006, kombi dikur...

Fansi i kërkoi të performojë me të në skenë, Ylli Limani habit me reagimin

Këngëtari i njohur Ylli Limani është një ndër artistët më të suksesshëm në estradën muzikore, këngët e të cilit pëlqehen nga një numër i...

Blero i kërkon falje publike Afronës: Unë jam arsyeja që martesa nuk funksionoi

“Ia kemi borxh njëri-tjetrit një fjalë, sy më sy”… Kështu e nisën përballjen e tyre publike Afrona dhe Blero, pas disa viteve të ndarë....

Letra e famshme e Ajnshtajnit, del në ankand me shifrën marramendëse

Një letër nga Albert Einstein, në të cilën inkurajohej SHBA-ja të zhvillonte bombat e para bërthamore në botë, do të dalë në ankand. Drejtuar...

Çmenduri/ Austria mposht Holandën dhe e mbyll grupin si kryesuese, zhgënjen sërish Franca

Grupi D duket se sjell edhe surprizat më të mëdha deri në këtë pikë të Euro 2024, teksa në një grup ku bënte pjesë...

Lajme të tjera

Web TV