Pësoi atak kardiak gjatë ndeshjes, futbollisti poston foton e parë pas sulmit në zemër

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Usman Koulibali pësoi një atak në zemër së fundmi gjatë një ndeshjeje në Al Wakr, duke tronditur botën.

Megjithatë, ndihma e Hames Rodrεςguez dhe stafi i tij mjekësor i shpëtoi jetën, me ish-mbrojtësin e krahut që falënderoi të gjithë për mesazhin e tij të parë nga spitali.

Postimi i Koulibali:

“Përshëndetje të gjithëve,
Me këtë mesazh dua t’ju jap lajmet e mia dhe të falënderoj të gjithë ata që më ndihmuan të jem këtu sot.

Më 9 janar 2022, pata një atak në zemër në fushë pak para përfundimit të pjesës së parë.

Të gjithë bënë atë që duhej për të më rikthyer menjëherë pas rënies sime. Falë Zotit dhe veprës së këtyre heronjve shpëtova. Faleminderit Hames Rodriguez që bëri gjestin e parë të mbajtjes së kokës sime, si dhe Saud al-Hatter që thirri shpejt ekipin mjekësor. Faleminderit Dr. Mokhtar Chabane që më shpëtoi dhe i dha mbështetje morale gruas sime. Një falenderim i madh për të gjithë ekipin mjekësor që ishte në vend dhe bëri një punë të jashtëzakonshme deri sa u shtrova në spital. Falenderojmë Korpusin Mjekësor Hamad dhe Spitalin e Zemrës për të gjithë kujdesin.

Falenderoj shokët e skuadrës dhe të gjithë stafin dhe presidentin për mbështetjen e tyre për mua dhe familjen time. Falenderoj të gjitha klubet, lojtarët e kampionatit të Katarit për mbështetjen e tyre. Falë Lartësisë së Tij Sheikh Hamad bin Khalifa bin Ahmed Al Thani, President i Ligës së Futbollit të Katarit. Një falenderim i madh për gruan time, gjysmën time tjetër që është pranë meje. Të gjithë familja dhe miqtë e mi që u lutën. Faleminderit të gjithëve për lutjet tuaja. Faleminderit për mesazhet e dashurisë dhe mbështetjes. Faleminderit Zotit. Kujdesuni për veten dhe bëni familjet tuaja të lumtura. Zoti eshte i madh. Usman Kulibali”.


Të fundit

Pësoi atak kardiak gjatë ndeshjes, futbollisti poston foton e parë pas sulmit në zemër

Usman Koulibali pësoi një atak në zemër së fundmi gjatë një ndeshjeje në Al Wakr, duke tronditur botën. Megjithatë, ndihma...

Kur “kryqëzohej” ministri Hazbiu/ Rexhep Kolli: Në vitin 1967 kur isha Drejtor i Sigurimit, më thirri Kadriu dhe më tha se Feçor Shehu…

Nga Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon disa dokumente arkivore të nxjerra nga Arkivi Qendror i Shtetit në Tiranë (fondi i ish-Komitetit Qendror të PPSh-së), të cilat...

Dodik “non grata”, disa eurodeputetë letër Von der Leyen: Hetoni edhe Oliver Varhelyi-n

Shpallja non-grata dhe sanksionet e SHBA-së ndaj liderit serb të Bosnje Hercegovinës, Milorad Dodik duket se ka trazuar “ujërat” në Bashkimin Europian. Një grup eurodeputetësh...

Kush është moderatorja tjetër, mbretëresha e rrjeteve sociale në Shqipëri që rrëzoi nga froni Luana Vjollcën

Ndodhemi në një kohë ku suksesi  dhe fama  maten nga publiciteti dhe shikueshmëria në Instagram. Por kush është mbretëresha dhe mbreti i Instagramit në Shqipëri? Bora...

Zbulohen viktimat e një cunami 3600-vjeçar

Një ekip arkeologësh në Turqi ka zbuluar eshtrat e dy viktimave të para të konfirmuara të cunamit të gjeneruar nga një prej shpërthimeve vullkanike...

Lajme të tjera

Web TV