Media britanike: Tanket e blinduara ruse hyjnë në Ukrainë! Kaos në kufi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Tanket ruse po lëvizin drejt kufirit me Ukrainën, ndërsa lindja e vendit po goditet nga predha artilerie.

Një grup i madh tankesh të blinduara ruse të pikturuara me shkronjën “Z” aktualisht po lëvizin drejt kufirit ukrainas, raporton express.uk.

Pamjet tregojnë se shkronja ‘Z’ është vendosur mbi tanke, armë vetëlëvizëse, kamionë me karburant dhe automjete furnizimi.

Kanali i pavarur rus Telegram Hunter’s Notes tha: “Të gjitha pajisjet e shënuara me ‘Z’ u panë pranë Kursk dhe në rajonin Shebekino të Belgorod’ në kufi me Ukrainën.”

 

 

Shpërthimet nga predha artilerie besohet se janë dëgjuar në Donetsk, në Ukrainën lindore, të shtunën vonë.

Derisa lajmet rrjedhin nga rajoni kufitar i përçarë, një i huaj nga Britania e Madhe ka thënë se komuniteti i vogël i britanikëve në vend do të “luftojë si djajtë” me Ukrainën në rast të një pushtimi rus.

Ai i tha BBC-së: “Ne jemi këtu, ne jemi gati të luftojmë dhe do të luftojmë si djajtë, po ju them. Këtu ka një komunitet të vogël emigrantësh”.

Të fundit

VIDEO/ Inter “ngec” në barazim ndaj Cagliarit, shtyhet festa e titullit për zikaltërit

Cagliari ndal Interin në “San Siro” në një barazim 2-2 dhe i detyron zikaltrit ta fitojnë derbin e javës...

Avionët luftarakë “Rafale”, Franca merr vendimin e papritur ndaj Serbisë

Pak ditë më parë presidenti serb, Aleksandar Vuçiç zhvillon një takim me homolgun e tij në Francë, Emmanuel Macron ku diskutuan në lidhje me...

E vërteta e naftës së Shpiragut

Nga Fatos Çoçoli Për shkak të shtimit të prodhimit dhe shitjeve të makinave elektrike kudo në botë(shitjet e tyre kanë kapur 18 përqind të totalit...

FOTO/ Pas daljes nga shtëpia e “Big Brother”, Ledjona bën ndryshimin drastik

Ledjona Xheladinaj ka vendosur që të bëjë një ndryshim të papritur në imazhin e saj. Ish-banorja e Big Brother Vip 3, ka ndryshuar ngjyrën e...

“Dronët iranianë mund të bëjnë kërdinë”/ Analiza mbi goditjen e Izraelit

Irani ka nisur dhjetëra dronë dhe raketa balistike drejt Izraelit, duke kryer një sulm të pashembullt kundër armikut të tij të përbetuar. Në mesin...

Lajme të tjera

Web TV