Shi dhe borë, ARRSH thirrje shoferëve: Udhëtoni me kujdes, po punohet për pastrimin e akseve

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Moti i keq me reshje ka përfshirë vendin gjatë ditës së sotme.

Autoriteti Rrugor Shqiptar, në një reagim në Facebook bën thirrje drejtuesve të automjeteve të tregohen të kujdesshëm.

ARRSH gjithashtu njofton se në Qafë Luzhë dhe në Kuben –Vesije, ka pasur reshje bore me intensitet, ndërsa aktualisht autoritetet kanë ndërhyrë për pastrimin e akseve.

Reagimi:

Mot me reshje ka përshkuar vendin në Qafë Mali-Fierzë, në Qafë Luzhë dhe në Kuben-Vasije ka pasur reshje dëbore me intensitet

Po punohet me mjetet borëpastruese për të bërë pastrimin e akseve dhe shpërndarjen e kripës

Qarkullimi kryhet pa probleme

Përdoruesit e rrugës të bëjnë kujdes në lëvizje dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore të reduktojnë shpejtësinë për shkak të lagështisë në rrugë


Të fundit

Shpërthim i fuqishëm në një shkollë në Greqi, humb jetën një fëmijë, plagosen dy të tjerë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Greqi, ku një fëmijë ka humbur jetën pas një...

Japonia kërkon të shkaktojë surprizën e radhës ndaj Kroacisë, ja formacionet zyrtare

Japonia dhe Kroacia do të përballen në 1/8 e finales në Kupën e Botës. Japonezët arritën deri në këtë fazë pasi dolën si kryesues të...

Shifra stratosferike, zbulohet klubi i ri dhe kontrata e Cristiano Ronaldos

Cristiano Ronaldo do të luajë për Al-Nassr nga 1 janari. Prestigjiozja spanjolle “Marca” shkruan se gjithçka është e mbyllur dhe se “ylli” portugez do...

The Telegraph: Anglia ka nevojë të ndryshojë sistemin e emigracionit

Media britanike The Telegraph ka theksuar se e vetmja mënyrë për të ndaluar emigrimin e paligjshëm në Angli është duke ndryshuar sistemin e emigracionit....

Tronditëse/ Fundoset anija me emigrantë në Itali, katër të zhdukur, mes tyre një foshnjë

Një anije e vogël plot me emigrantë u fundos mbrëmjen e djeshme në ishullin jugor të Italisë, Lapedusa. Për pasojë katër pasagjerë rezultojnë të zhdukur. Midis...

Lajme të tjera

Web TV