test

“Për një vend në gjysmëfinale”/ Sot rikthehet Champions League, ja titujt kryesorë të gazetave sportive

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Mbrëmjen e sotme rikthehet Champions League ku do të luhen ndeshjet vendimtare për të përcaktuar gjysmëfinalistët e parë të këtij sezoni. Real Madrid kërkon të mbyllë llogaritë me skuadrën e Chelsea, ndërsa Bayern Munich synon përmbysjen ndaj surprizuesve të Villareal.

Mediat spanjolle i kushtojnë një vëmendje të gjerë ndeshjes së shumëpritur të Real Madrid por gjithashtu edhe formës së Barcelonës apo të ardhmes së bomberit polak, Robert Lewandowski. Për më tepër, ju njohim me titujt kryesorë të shtypit sportiv për ditën e sotme.

E përditshmja spanjolle “AS” hapet me titullin: ‘Duhet të luani si ndeshjen e parë’, duke iu referuar fitores së madrilenëve kundër bluve të Londrës me rezultatin 1-3.

“Marca” vjen me titullin: ‘Për një vend në gjysmëfinale’. Skuadra e Ancelottit synon një tjetër arritje të madhe në kompeticionin më prestigjoz të Europës.

Gazeta spanjolle Sport ‘trondit’ Bayern-in me titullin: “Marrëveshje me Lewandowskin”. Sipas mediave spanjolle, sulmuesi polak ka arritur një marrëveshje me Barcelonën me kontratë 3-vjeçare për t’iu bashkuar blaugranasve pas përfundimit të këtij sezoni.

“Mundo Deportivo” i bën jehonë suksesit të Barçës me titullin: ‘Auba dhe Luuk, vrasës’, me dy sulmuesit të cilët ishin protagonistë në fitoren ndaj ekipit të Levantes.

Francezja “L’Equipe” hapet me titullin: Ari të thërret. Karim Benzema po zhvillon një sezon fantastik dhe nëse vazhdon këtë formë, mund të jetë futbollisti i parë francez pas 24 vitesh që fiton Topin e Artë. I fundit ishte Zinedine Zidane në vitin 1998.

E përditshmja italiane La Gazzetta dello Sport hapet me titullin: ‘Derbi më i gjatë në botë’, me dy ekipet e Milanos të cilët vazhdojnë të luftojnë për titullin kampion.

Lexo edhe :  Sllovenia nuk ruan dot avantazhin, Serbia rrëmben barazim në minutën e fundit të ndeshjes

Gazeta sportive “O Jogo” shkruan për suksesin e trajnerit Conceicao me ekipin e Portos duke e titulluar: Një legjendë në axhendë.

Të fundit

“Viktima e radhës mund të jesh ti”/Skandali te Onkologjiku nesër protestë para ministrisë

Skandali tek spitali Onkologjik, ku mjekët kishin krijuar një skemë abuzive të transfermit të pacientëve me kancer drejt klinikave...

Beleri mbetet në burg/ Athina kërkesë Shqipërisë: Duhet ta lejoni të marrë pjesë në…

Ministria e Jashme e Greqisë ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Apelit që la në fuqi dënimin me dy vjet burg për kryebashkiakun...

Grida “zbulon” shkaqet e divorcit me Metën: Monika donte të ishte prima dona e politikës

Grida Duma ka “zbuluar” shkaqet e divorcit Meta-Kryemadhi. “Ka aq shumë pyetje që mund të ngrihen në raportet e krijuara tashmë mes politikës, jetës së...

Gentian Zenelaj nuk pranoi të merrte pjesë në filmin e Luizit. Ja cila ishte arsyeja

I ftuar në emisionin “Pushime On Top”, aktori Gentian Zenelaj u shpreh se arsyeja pse e ka refuzuar rolin në një film, ka qenë...

SKANDALI tek Onkologjiku, shkarkohen nga puna mjekët që orientonin pacientët tek privati

Ministrja e Shëndetësisë ka shkarkuar nga detyra mjekët e spitalit të Onkologjikut pas përgjimeve të publikuara, që tregojnë sesi ata përfitonin para nga pacientët...

Lajme të tjera

Web TV