Champions League, 11 lojtarët më të mirë të sezonit 2021/2022 (Foto)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Uefa Champions League mbylli të shtunën sezonin 2021-2022 me Real Madrid që fitoi 1-0 në finalen kundër Liverpool. Sfida e Parisit ka qenë në vëmendjen e fansave, edhe për trazirat dhe shtyrjen e ndeshjes me 36 minuta pas përplasjes mes tifozëve dhe policisë.

Vëzhguesit teknikë të UEFA-s kanë zgjedhur ekipin e kompeticionit të përbërë nga lojtarë të Real Madrid, Liverpool, Chelsea, Manchester City dhe Paris Saint-Germain.

Të fundit

Rusia nuk dëshiron që dialogu Kosovë-Serbi të përfundojë me sukses

Studim të publikuar nga Instituti i Kosovës për Kërkime dhe Zhvillime të Politikave (KIPRED) theksohet se Rusia nuk e...

Elon Musk padit kompaninë OpenAI për tradhti të interesave të publikut

Elon Musk paditi kompaninë OpenAI dhe themeluesin e saj, drejtorin ekzekutiv Sam Altman, për atë që e quan tradhtim të qëllimit për t’i shërbyer...

Jepet pa kolateral/ Nisin aplikimet për kredinë studentore

Jepet pa kolateral, studentët e shlyejnë pas studimeve Studentët në Shqipëri për herë të parë këtë vit kanë mundësi të marrin kredi dhe ta shlyejnë...

Nga Kina tek vendet e rajonit, vrasja e 112 palestinezëve në Gaza nxit reagime të ashpra

Vdekja e të paktën 112 palestinezëve që po kërkonin ndihma humanitare në qytetin e Gazës nxiti reagime të shumta ndërkombëtare, një ditë pasi dëshmitarët...

Dy konkurrentët e ‘Për’ Puthen’ bëjnë të njëjtin tatto në takimin e parë

Një banore e re është bërë pjesë së fundmi në formatin ‘Për’ Puthen’. Bëhet fjalë për Erikën, e cila që në momentin e parë...

Lajme të tjera

Web TV