Lufta/ 1 qershori e gjen Ukrainën me 240 fëmijë të vr*rë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Të paktën 243 fëmijë kanë vdekur dhe 446 të tjerë janë plagosur në Ukrainë që nga fillimi i pushtimit rus në shkurt, sipas një deklarate të Ukrainës, shkruan CNN.

Përveç të plagosurve dhe viktimave, të paktën 1937 institucione arsimore në Ukrainë janë dëmtuar dhe 181 prej tyre janë shkatërruar plotësisht.

Shifrat nuk janë “përfundimtare” pasi ato nuk përfshijnë viktimat në vendet ku betejat vazhdojnë ende.

Ukraina publikoi gjithashtu edhe shifrat e përditësuara të humbjeve ushtarake ruse që prej fillimit të Luftës Rusi-Ukrainë. Sipas zyrtarëve ukrainas, ushtria e tyre ka vrarë më shumë se 30,700 ushtarë rusë.

Të fundit

Shi dhe erë e fuqishme, çfarë na pret nga nesër

Moti gjatë fundjavës që na pret, do të dominohet nga reshje të përqendruara më shumë në disa qarqe të...

A e vrau vajza të atin? Eksperti i sigurisë ngre dyshime të forta rreth ngjarjes

Krimi në familje ka tronditur Durrësin. 49-vjecari Pëllumb Meta është gjetur i groposur në oborrin e banesës, 13 ditë pas vrasjes. Autorësinë e ka...

Mjekët e QSUT realizojnë ndërhyrjen e rrallë kardiokirurgjikale, Rama: Rast suksesi

Mjekët e QSUT-së kanë realizuar për herë të parë në Shqipëri një ndërhyrje të rrallë kardiokirurgjikale. Ndërhyrja është realizuar duke riparuar valvulën e aortës...

Pandemia e vetmisë: Duhen fajësuar rrjetet sociale?

E mira kryesore që kanë rrjetet sociale në jetën tonë është fakti që mund të na lidhin me njerëzit në të gjithë botën në...

Titulli kampion “çështje” e kryer, Inzaghi i beson Asllanit në rotacionin e Serie A

9 pikë plus vendit të dytë, për më tepër me një ndeshje më pak, shifra këto që i japin luksin trajnerit Inzaghi të bëjë...

Lajme të tjera

Web TV