Mike Pence mbërrin në Shqipëri dhe takon afganët e strehuar në Manzë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Mike Pence, ish-zv.presidenti i SHBA dhe krahu i djathtë i Donald Trump në pushtet, ka mbërritur sot në Shqipëri. Ashtu siç u njoftua dy ditë më parë, zyrtari i lartë i administratës amerikane ka mbërritur në Manzë dhe është pritur nga politikanët shqiptarë.

Rreth një orë më parë Pence ka mbërritur në Aeroportin “Nënë Tereza” dhe më pas i ëhstë drejtuar kapit “Ashraf 3” ku strehohen intelektualët dhe opozitarët afganë, të cilët janë largaur për të shpëtuar nga regjimi i instaluar në Iran.

Taulant Balla, Enkelejd Alibeaj, Monika Kryemadhi, Pandeli Majko, Belind Këlliçi, Mimi Kodheli, Bujar Leskaj, e shumë deputetë të tjerë të të tre forcave politike kanë pritur ish-zv.presidentin e SHBA në Manzë. Pritet që Mike Pence të takohet dhe me politikanë të tjerë të vendit.

Të fundit

Princi Harry humbet sfidën e Gjykatës së Lartë për mbrojtjen e sigurisë në MB

Princi Harry ka humbur një sfidë në Gjykatën e Lartë kundër qeverisë për nivelin e mbrojtjes së tij të...

“Regjimi i Putin duhet të humbasë”, Zelensky në Tiranë: Dështimet e tij janë siguria jonë

“Dëshiroj të falenderoj ramën për mbështetjn personale për Ukrainën. Edi, e vlerësoj mikpritjen tuaj dhe mudnësinë që po na jep. Të gjithë e kuptojnë...

Rama: T’i japim mbështetje financiare dhe ushtarake Ukrainës të ndalë agresorin

Kryeministri Edi Rama në samitin që po mbahet në Tiranë u ka bërë thirrje vendeve më të fuqishme ekonomikisht që të japin mbështetje financiare...

Samiti për Ukrainën/ Rama: Prania e Zelenskyt është një kujtesë që Putin nuk ia ka dalë

Kryeministri Edi Rama ka shprehur sërish mbështetjen e Shqipërisë për Ukrainën, në lidhje me luftën e saj ndaj Rusisë. Gjatë fjalës së tij në Samitin...

Shenjat që tregojnë se nuk jeni më të dashuruar

Të biesh në dashuri është një ndjenjë magjike, prandaj këngët, librat, filmat dhe çdo situatë tjetër që rrotullohet rreth këtij përjetimi është kaq e...

Lajme të tjera

Web TV