Tensione në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, deputetët përplasen fizikisht (Video)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Prej ditësh Maqedonia e Veriut “zien” nga protesta të shumta nga qytetarët në lidhje me propozimin francez për ndryshimin e Kushtetutës. Tensionet nuk kanë munguar vetëm tek qytetarët e thjeshtë, por edhe në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.

Përplasje të ashpra janë zhvilluar në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut. Mediat në Maqedoni kanë treguar momentet e tensionit ndermjet deputetit Apasiev kundër atij të LSDM-së Kostovski.

Duket se Kostovski nuk ka mundur ta durojë Apasievin, të cilin e godet në dorë, ndërsa mblidhen deputetët tjerë për të qetësuar situatën.

Të fundit

U aludua se mund të jetë kandidate e opozitës për kryeministre, Jorida Tabaku shuan zërat

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku e ftuar në një program televiziv, u pyet rreth zërave se ajo mund...

Bardhi i propozoi për martesë, Sara tregon kush e zgjodhi unazën

Sara Gjordeni dhe këngëtari Bardhi së shpejti do të bëhen prindër. Ish-banorët e Big Brother, dashurinë e tyre ata do ta kurorëzojnë dhe me...

Olta Boka bëhet nënë për herë të dytë, ja emri që ka zgjedhur për vogëlushin

Këngëtarja e njohur Olta Boka këtë të shtunë është bërë nënë për herë të dytë. Ajo ka sjellë në jetë një djalë. Vetë këngëtarja ka...

Skemat lehtësuese të OSHE për klientët debitorë: Në prill u mbyllën 677 aktmarrëveshje

OSHE ka implementuar prej 3 prillit disa skema të reja lehtësuese me qëllim shlyerjen e detyrimeve të papaguara nga klientët debitorë. Sipas kompanisë deri më...

Presidenciale në SHBA, qëndrimi i kandidatëve për president mbi armëmbajtjen

Dy kandidatët kryesorë për president të Shteteve të Bashkuara vazhduan fushatën këtë javë. Presidenti Joe Biden vizitoi një qytet amerikan që po përballet me...

Lajme të tjera

Web TV