Pas 24 orësh kërkime, polumbarët gjejnë trupin e pajetë të 14-vjeçarit në lumin Seman

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pas rreth 24 orësh kërkime, gjendet trupi i pajetë i 14-vjeçarit në lumin Seman.I mituri ishte zhdukur prej paradites së djeshëm. Përgjatë gjithë natës familjarë të të miturit dhe banorë të zonës kanë ngritur prita, në tentativë për të gjetur trupin e djalit.

Mëngjesin e kësaj të enjteje pranë brigjeve të lumit kanë mbërritur forcat speciale Renea dhe polumbarët. Dyshohet se 14-vjeçari ka hyrë në ujë për të nxjerrë grepat të cilat mendohet se i kanë ngecur në lum.

Më shumë se 10 vite edhe vëllai i tij, atëherë në klasën e parë, është mbytur.

“Ishte në klasë të 9-të. Fëmija e dytë e familjes që mbytet. para 12 vitesh iu është mbytur fëmija tjetër. Babai s’ka një vit që i ka vdekur.Janë tëvarfër, edhe banesën bashkia ia ndërtoi. Pësoi të njëjtin fat si fëmija tjetër. Edhe ai është mbytur duke lozur. Kishte lënë shapkat dhe po lozte me bidona uji në lumë. Të njëjtin fat kishte edhe i vëllai”, tha një banore.

Babai i 14-vjeçarit ka ndërruar jetë nga Covid disa kohë më parë. I mituri dilte për peshkim për të mbajtur familjen, nën dhe motrat e tij pasi ndodhej në kushte të vështira ekonomike.


Të fundit

Barcelona vazhdon ecurinë pozitive dhe merr kreun, Lewandowski bën heroin sërish

Barcelona vijon rezultatet pozitive në La Liga duke arritur fitoren e 6 radhazi në kampionat. Katalanasit kanë mposhtur 0-1 në...

‘Deklarimet e Doktorit njësoj si të Lulit’/ Elezi: Jemi në rrezik të vazhdimit të…

Ish-kandidati për kreun e PD-së, Ibsen Elezi, ka bërë një deklaratë të fortë, ku thotë se deklarimet e kreut të PD-së, Sali Berisha, ngjajnë...

Perla e Bajramit nuk mjafton, Milan triumfon në sekondat e fundit

Ndeshje e çmendur ka rezultuar sfida mes Empolit dhe Milanit. Kuqezinjtë po udhëhiqnin 0-1 me golin e Rebic, por Bajrami realizoi në shtesa duke barazuar...

Përfundon numërimi, Besart Xhaferri zgjidhet kreu i ri i FRPD-së

Vetëm pak minuta më parë është mbyllur numërimi i votave për zgjedhjen e kreut të ri të FRPD-së. Lidershipi i të rinjve demokratë i është...

Ambasadori amerikan në Serbi: Putinit nuk i intereson fare Kosova, po përpiqet të…

Ambasadori amerikan në Beograd, Christopher Hill tha se rasti i Kosovës me atë të agresionit rus në Ukrainë nuk mund të krahasohen. Në një intervistë...

Lajme të tjera

Web TV