Rama kujton takimin me Elizabeth: Britanikët kanë mbretin, por ne nuk kemi më Mbretëreshë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka folur për Mbretëreshën Elizabethg, teksa sot ajo përcillet me ndrimet më të mëdha në banesën e fundit.

Në emisionin “Wake Up America”, Rama kujtoi kur ishte në pritjen e organizuar në pallatin Buckingham në vitin 2019, ku ishte së bashku me liderët e tjerë të NATO-s, me rastin e 70-vjetorit të Aleancës.

Rama tha se liderët e tjerë ishin me të drejtë nervozë, sepse do e takonin dhe do flisnin Mbretëreshën, por ky nuk ishte rasti i tij.

“Ishte një pritje e madhe në pallatin Buckingham, ishte e paharrueshme për mua dhe për të gjithë. Nuk mund ta them më mirë se presidenti francez: Për britanikët ajonishte mbretëresha e tyre, për ne ishte Mbretëresha. Teksa britanikët kanë mbreti e ri, ne nuk kemi më Mbretëreshë. Liderët e tjerë duhet të ishin nervozë sepse do ta takonin, nuk ishte rasti im”, tha Rama.


Të fundit

11 muaj plot lumturi dhe një bebe rrugës, Einxhel Shkira ndan fotot e ëmbla me Dagz

Einxhel Shkira dhe Dj Dagz po jetojnë dashurinë e tyre që nisi brenda shtëpisë së famshme të “Big Brother...

6 Dhjetori/ Vangjeli: E përfytyroj doktorin me sytë te telefoni dhe veshin te dera

Analisti Lorenc Vangjeli tha në emisionin “Log” në Abc, se protesta e thirrur nga Sali Berisha më 6 dhjetor ditë që përkon me Samitin...

Botuesit rusë frikë nga censura: Do kthehemi në epokën e librave sovjetikë

Ligjet e reja anti-LGBT dhe ato kundër të ashtuquajturve “agjentë të huaj” e kanë lënë artin në Rusi të pambrojtur nga censura. Shitësit besojnë se...

VIDEO/ Kameruni shokon Brazilin dhe duke marrë tre pikët e para në Botëror

Kameruni ka arritur të mposhtë Brazilin me rezultat 1-0 në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve, por kjo nuk i mjaftoi për të...

Fitore e çmendur!/ Zvicra e Shaqirit dhe Xhakës i jep një “shuplakë” Serbisë

Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka në fazën e 1/8-ave, ndërsa Serbia në shtëpi. Zvicra triumfoi 3-2 në ndeshje ne fundit në grup përballë përfaqësueses serbe,...

Lajme të tjera

Web TV