Pse dështoi protesta e tij? Meta: Nuk bëhet zhurmë tek Landfilli i Sharrës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në një intervistë për RTSH, ish-kreu i Shtetit Ilir Meta ka folur midis të tjerash edhe për protestën e tij të fundit.

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka justifikuar sërish dështimin e protestës së zhvilluar më 13 shtator në Landfillin e Tiranës, ku nuk ka incenerator.

Meta tha në emisionin “Publikisht” se nuk priste pjesëmarrje të madhe në protestën tek Landfilli i Sharrës, pasi pretendon se nuk është vendi i duhur për të bërë zhurmë.

“Duhet të keni parasysh se nëse dikush dëshiron të ketë pjesëmarrje nuk mund t’i ftojë njerëzit të shkojnë në Sharrë, qoftë për largësinë, qoftë për infrastrukturën , qoftë për hapësirën. Nuk është atje për të bërë zhurma. Vajtja atje ishte një mesazh i qartë, një tematikë e qartë me firma të ekspozuara atje me qytetarë. Unë për vete vajta atje për herë të parë”, deklaroi ndër të tjera ai.

Të fundit

Kush do të jetë fituesi i BBV? Olta i shkrin të gjithë me përgjigjen

Olta Gixhari u largua mbrëmjen e djeshme nga “Big Brother VIP” pas 100 ditëve qëndrim. Malli për të birin...

Berisha thirrje demokratëve: Mos harroni sakrificën tuaj, bashkë dalim fitimtarë

Sali Berisha ishte të dielën në Shkodër ku mori pjesë në ceremoninë e përkujtimit të 4 dëshmorëve të 2 prillit të vitit 1991. Në një...

Aktorja e madhe Margarita Xhepa feston ditëlindjen/ Rama mesazh urimi: Edhe 100!

Aktorja e mrekullueshme, magjia e skenës dhe Teatrit shqiptar, Margarita Xhepa, feston sot ditëlindjen. Aktorja feston sot 89-vjetorin e ditëlindjes. Kryeministri Edi Rama me anë...

Spahia: 32 vite më parë plumbat lanë Shkodrën me gjak, duke i vrarë 4 bij të saj

Kryetari i Bashkisë Shkodër, Bardh Spahia ka zhvilluar një ceremoni përkujtimore për Martirët e 2 Prillit. Spahia është shprehur se ashtu si çdo vit, jemi...

Dita Botërore e Autizmit/ Manastirliu: Rrisim 30% financimin për Fondin Social

Në Ditën Botërore të Autizmit, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu së bashku me Ministren e Turizmit, Mirela Kumbaro dhe Kryetarin e...

Lajme të tjera

Web TV