Italia zgjohet ndaj Anglisë, Hungaria bëhet makth për Gjermaninë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Italia ka arritur të fitojë një ndeshje shumë të bukur ndaj Anglisë. Pjesa e parë ishte tepër intensvie, por goli nuk erdhi gjatë 45 minutave të para.

Pjesa e dytë foli pothuajse anglisht, ku miqtë e Southgate sulmuan disa herë portën e Donnarumma, por djaloshi ishte i kujdesshëm.

Mrekullia vjen në minutën e 68-të, ku një top i mahnitshëm i shërbyer nga Bonuçi pothuajse nga zona e tij, zbarkon mrekullisht në këmbët e Raspadorit dhe sulmuesi i Napolit realizon një gol fantastik duke i dhënë fitoren Italisë.

Nga ana tjetër, ndodhi ajo që frikësonte më shumë Flick-un. Hungaria mposht minimalisht gjermanët.

Në pjesën e parë, konkretisht në minutën e 17-të, hungarezët kryejnë një godtije këndi dhe Szalai shënon një gol magjik nga një goditje me takë. Dominim total nga Gjermania, por goli i barazimit nuk erdhi kurrë.

Të fundit

E ëma e agresorit që sulmoi Berishën kërkon ndjesë: Ka probleme të shëndetit mendor

Ermira Kaçaçi, nëna e 31-vjeçarit që goditi sot me grusht kreun e PD-së Sali Berisha është shprehur në një...

Sulmi fizik ndaj Berishës/ Spaho: Ky është provokimi më i rëndë që nga vrasja e Hajdarit

Deputeti i PD-së, Edmond Spaho, ka reaguar lidhur me sulmin që iu bë Sali Berishës, ku u qëllua me grusht nga Gerti Shehu. Spaho...

Goditja ndaj Berishës/ Rama: Akt i pajustifikueshëm

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dënon pa asnjë ekuivok aktin e pajustifikueshëm e të patolerueshëm të dhunës mbi organizatorin dhe udhëheqësin e protestës së...

Berisha ‘i bindur’ për agresorin: Është agjent i policisë, e di nga burimet e mia!

Sali Berisha ka dalë sot në një konferencë për shtyp ku po jep versionin e tij për incidentin që i ndodhi gjatë protestës ku...

Sulmi ndaj Berishës/ Topalli: Një nga momentet më të errëta në historinë e pluralizmit

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka dënuar sulmin me grusht ndaj Sali Berishës gjatë protestës së zhvilluar sot nga opozita. Me anë të një postimi në Facebook,...

Lajme të tjera

Web TV