Bashkëjetesa me gazetarin “armik”, ja partneri i kryeministres së ardhshme të Italisë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

“Dua të falënderoj familjen time, Andrean, vajzën time, motrën time, nënën time. Të gjithë ata për të cilët kam qenë më pak se ata për mua”. Kështu tha mbrëmë Giorgia Meloni, kryetarja e Vëllezërve të Italisë, duke përfunduar fjalën e saj në komitetin e partisë.

Sipas La Repubblica, fjala e Melonit u tha menjëherë pas rezultateve të para të fletvotimeve të mbyllura mbrëmjen e djeshme në Itali ku sipas exit polleve fitorja e saj ishte e sigurt.

Po kush është Andrea, i përmendur nga Meloni gjatë fjalës së saj të falenderimit dhe babai i vajzës së saj.

Partneri i Melonit “është i majtë”

Së bashku prej 7 vitesh, Giorgia Meloni dhe Andrea Giambruno jetojnë në Romë dhe janë një çift de facto, ata nuk janë të martuar dhe kanë një vajzë 7-vjeçare të quajtur Ginevra. Në disa raste meloni është tallur me faktin se ka një lloj “armiku në shtëpi” sepse Andrea është i majtë. I ftuar në një episod të Il Witness të organizuar nga Pif, Meloni tha: “Partneri im është në të majtë, tani mendoj se ai do të më votojë në zgjedhjet e ardhshme. Ne diskutojmë homoseksualët, çështjet etike, legalizimin e drogave të lehta.”

Kush është Andrea Giambruno

I lindur në vitin 1981, Andrea Giambruno është me origjinë nga Milano, është 41 vjeç dhe është gazetar i njohur televiziv dhe autor i disa programeve të transmetuara në Mediaset. Para fillimit të karrierës së tij televizive ai u diplomua në shkollën e mesme shkencore të Monzas dhe u diplomua për Filozofi në Universitetin Katolik të Milanos. Debutimi i tij në Mediaset u zhvillua në vitin 2009 dhe prej andej karriera e tij vazhdoi me pjesëmarrjen në Quinta Colonna, Matrix, Mattino 5 e Stasera Italia dhe Studio Aperto. Sa i përket jetës private, Giambruno është shumë i rezervuar, ai ka një profil shumë pak të përdorur në Instagram.

Lexo edhe :  Moti i keq bën namin, përmbyten rrugë, shtëpi e qendra tregtare, situatat më problematike

Giambruno dhe mbrojtja e Melonit live në TV

Episodi në të cilin, në shkurt 2021, Giambruno kishte mbrojtur partneren e tij në TV live bëri bujë në rrjetet sociale. Profesori i Universitetit të Sienës, Giovanni Gozzini, në një ndërhyrje radiofonike e kishte cilësuar lideren e vëllezërve të Italisë “lopë” dhe “dosë”. Sulm për të cilin Meloni kishte mbledhur edhe solidaritetin e Mattarellës.

Unë jam partneri i Giorgia Melonit e cila është edhe nëna e vajzës sime. Jam shumë krenar për atë që Giorgia ka bërë në jetën e saj. Nuk ia lejoj vetes të komentoj fjalët e profesorit sepse do të ketë vende të tjera ku do të komentohen dhe dënohen me terma të caktuar. Më lejoni të them thjesht se ka të mitur që lexojnë katrahura dhe se unë do t’i shpjegoj vajzës sime se sa e guximshme dhe e merituar është nëna e saj për atë që ka bërë në jetën e saj. Shpresoj profesor, duke supozuar se keni fëmijë, të njëjtën gjë mund ta thonë edhe fëmijët tuaj për komentet tuaja mizogjene, të padenjë dhe të turpshme”– tha Giambruno gjatë rishikimit për shtyp të TgCom24.


Të fundit

Berisha ‘i bindur’ për agresorin: Është agjent i policisë, e di nga burimet e mia!

Sali Berisha ka dalë sot në një konferencë për shtyp ku po jep versionin e tij për incidentin që...

Sulmi ndaj Berishës/ Topalli: Një nga momentet më të errëta në historinë e pluralizmit

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka dënuar sulmin me grusht ndaj Sali Berishës gjatë protestës së zhvilluar sot nga opozita. Me anë të një postimi në Facebook,...

Spanja kërkon të kapërcejë Marokun, publikohen formacionet zyrtare të skuadrave

Spanja do të përballet me Marokun në 1/8 e Kupës së Botës. Ndeshja fillon në orën 16:00 dhe luhet në stadiumin “Education City Stadium”. La Roja...

Mediat e huaja shkruajnë për incidentin e Berishës: Goditet me grusht lideri i opozitës

Lajmi i samitit BE-Ballkani Perëndimor ka fituar vëmendje mediatike edhe nga mediat e huaja, por vëmendje mediake të madhe ka fituar edhe incidenti që...

Uniformat blu reagojnë për sulmin fizik ndaj Berishës

Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë Në lidhje me incidentin e ndodhur në orën 12:25, në tubimin e organizuar ditën e sotme, gjatë të cilit shtetasi...

Lajme të tjera

Web TV