Si do t’i shpëtojë nga shpërthimet? Putin i dërgon familjarët në bunkerë në malet ruse

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Duket sikur lufta me armë bërthamore është më pranë se kurrë.

Ndaj, Vladimir Putin po përgatitet të “shpëtojë kokën” e tij dhe familjarëve, duke i përgatitur ata të fshihen në bunkerë në malet ruse.

Thuhet se Putin, i cili do të bëjë 70 vjeç të premten, ka paralajmëruar familjarët e tij më të afërt, përfshirë partneren gjimnaste Alina Kabaeva për mundësinë e evakuimit të shpejtë.

Ai beson se bunkeri do të jetë i sigurt nga sulmet perëndimore, teksa zyrtarët e lartë nga aparati i tij i sigurisë dhe qeveria do të zhvendosen në vendndodhjen sekrete, sipas kanalit SVR.

Putini besohet të ketë disa bunkerë në Siberi, njëri i lidhur me terminalin e ri masiv të lëndëve të lëngshme në Sabetta në gadishullin Yamal dhe tjetri në malet Altai.

“Të afërmit dhe miqtë e krerëve të shteteve do të dorëzohen paraprakisht në bunker”, thuhet në një raport nga kanali ditën e sotme.


Të fundit

Lufta në Ukrainë/ Forcat ruse po konsolidojnë pozicionin në Mariupol

Rusia po konsolidon praninë e saj ushtarake në qytetin port të pushtuar të Mariupolit duke ndërtuar një bazë të...

Liderët e BE vijnë të martën në Tiranë, zbardhen marrëveshjet që priten të firmosen

Më 6 dhjetor, për herë të parë Shqipëria do të presë liderët e vendeve të Bashkimit Europian në samitin me vendet e Ballkanit Perëndimor. Në...

“Gratë e ish-burrave të mi më kanë inat”, Rudina Dembacaj i befason të gjithë

Moderatorja dhe aktorja Rudina Dembacaj, para se të martohej me Mark Frrokun, ka qenë e lidhur me regjisorin Eduart Grishaj dhe më pas me...

SHBA-ja prezanton bombarduesin e ri bërthamor

Ashtu siç pritej, detajet specifike të kësaj fluturakeje kanë mbetur sekrete Forcat ajrore të Shteteve të Bashkuara kanë prezantuar bombarduesin e ri bërthamor, B-21, i...

“Dëshira” e Olsa Muhametit bëhet realitet! Bora Zemani rikthehet në “Për’puthen”

Bora Zemani i ka thënë “po” ftesës së Olsa Muhametit për t’u rikthyer sërish në “Për’puthen”. Lajmin e ka bërë me dije vetë moderatorja gjatë...

Lajme të tjera

Web TV